Çiğli Belediyesi’nin ‘Mor Akademi Projesi’ne SODEV’den Ödül

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çiğli Belediyesinin Mor Akademi Projesine SODEVden Ödül

Çiğli Belediyesi’nin ‘Mor Akademi Projesi’ne SODEV’den Ödül

Çiğli Belediyesi, Sosyal Demokrası Vakfı (SODEV) ve Olof Palme International Center tarafından düzenlenen ‘Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri’ töreninde, ‘Yerel Yönetimlerin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Duyarlılığı Kapasitesinin Artırılması Yolunda Sunulan En İyi Uygulama’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Çiğli Belediyesi’nin toplumsal cinsiyet temelinde kadın istihdamını destekleyen ‘Mor Akademi Projesi’, 197 belediyenin 380 projesi arasından SODEV tarafından ödüle değer görüldü. Çiğli Belediyesi adına ödülü alan Başkan Utku Gümrükçü, ödülü öğretmen annesine ve Türk kadınlarına armağan etti.

Başkan Gümrükçü ödül töreninde, şöyle konuştu:

“Sosyal Demokrasi Vakfına ve bizi bu ödüle layık gören jüriye teşekkürü borç biliyoruz. Kadınların eşit hak ve özgürlükler mücadelesine olan desteğimiz 2019 yılının Eylül ayında Çiğli Belediyesi’nin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurarak başladı. Temsiliyette eşitliği sağlamak adına kurum bünyemizdeki başkan yardımcısı ve müdür sayısındaki kadın oranını ciddi oranda artırdık. Kadınlara yönelik hizmetlerin tek bir çatı altında yürütülmesi adına Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’mizi hizmete açtık. Yaşam merkezimizde eğitim, sosyal, kültürel, turizm, sportif ve ekonomik hayatta kadınların güçlenmesi için projeler ürettik. Maruz kaldıkları şiddet olayları sebebiyle hayattan koparılan kadınların isimlerini Çiğli’de ölümsüzleştirmek adına, isimlerini yaptığımız parklara verdik. Tüm bu çalışmalarımızın karşılığında bu ödülün kentimize verildiğini görmek beni çok onurlandırdı.”

“CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILININ BAŞLANGICINDA DA KADINLAR OLACAK”

Cumhuriyetin ikinci yüzyılının kendileri için öneminin altını çizen Gümrükçü, “Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde olduğu gibi ikinci yüzyılının başlangıcında da kadınlar olacak. Demokrasiyi, eşitliği ve tüm canlıların yaşamaktan keyif aldığı bir Türkiye’yi kadınlar ile birlikte kuracağız. Bu vesileyle belediyemize verilen bu ödülü; beni Cumhuriyet mücadelesine hazırlayan annem başta olmak üzere tüm Türk kadınlarına armağan ediyorum” dedi.

Art’s Magazin | Yerel

Çiğli Belediyesi’nin ‘Mor Akademi Projesi'ne SODEV’den Ödül

Çiğli Belediyesi’nin ‘Mor Akademi Projesi’ne SODEV’den Ödül

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!