İKLİM BÜYÜKELÇİLERİNİN BRÜKSEL’DEKİ BULUŞMALARINA ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ DE KATILIYOR

featured
service

İKLİM BÜYÜKELÇİLERİNİN BRÜKSEL’DEKİ BULUŞMALARINA ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ DE KATILIYOR

Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi seçilen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, 1 Şubat Çarşamba günü Brüksel’de düzenlenecek “Avrupa İklim Antlaşması: Birlikte Eylem” etkinliğine davet edildi.

Avrupa Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Komisyonu’nun ev sahipliğinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilecek İklim Zirvesine; İklim Paktı Büyükelçileri, İçilebilir Nehirler Hareketi olan Drinkable Rivers kurucusu Li An Phoa, Ekonomist Alessio Terzi ve We Play Green kuruluşunun kurucusu profesyonel futbolcu Morten Thorsby’nin yanı sıra Avrupa’nın birçok önemli şehrinin belediye başkanları ve iklim aktivistleri katılım gösterecek.

Moderatörlüğünü Gençlik Katılım Danışmanı ve Kamu Sözcüsü Hajar Yagkoubi’nin yapacağı etkinlikte; yaşanan hızlı iklim değişikliğinin sebepleri, dünyaya ve insanlığa etkileri ile kısa ve uzun vadede atılacak adımlarla ilgili sunumlar yapılacak, fikir alışverişinde bulunulacak.

GÜMRÜKÇÜ: “GELECEK BİZİM ELİMİZDE”

Katılacağı etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gümrükçü, şöyle konuştu:

“İnsan kaynaklı yaşanan hızlı iklim değişikliği dünyamızın bugününü ve geleceğini ciddi anlamda etkileyecek bir noktaya gelmiş durumda. Bu noktada gelecek için daha sürdürülebilir bir Avrupa inşa etmenin yollarını tartışmak üzere İklim Paktı elçileri, bilim insanları, uzmanlar, yazarlar ve aktivistlerle bir araya geleceğiz. Bu etkinlikte, Avrupa’nın diğer elçileriyle birlikte durum değerlendirmesi yapacağız. Paktın Türkiye Büyükelçisi olarak hayata geçirdiğimiz çalışmalara dair bilgilendirmede bulunacağız. Yalnızca biz insanlar için değil tüm canlılar için hayati öneme sahip iklim değişikliği krizinin üstesinden gelebilmek için çözüm önerilerinde bulunacağız. Hepimizi ilgilendiren bu mücadelenin ancak kolektif bir bakış açısı ve birlikte hareket etme kararlılığıyla başarıya ulaşabileceğine inanıyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

İKLİM BÜYÜKELÇİLERİNİN BRÜKSEL’DEKİ BULUŞMALARINA ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI GÜMRÜKÇÜ DE KATILIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!