Buca Belediyesi’nden Besicilere 9 Ton Arpa

service

Buca Belediyesinden Besicilere 9 Ton Arpa Desteği

Buca Belediyesi’nden Besicilere 9 Ton Arpa Desteği

Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, ilçenin kırsal mahallelerinde hayvancılıkla uğraşan 60 üreticiye 9 tona varan yemlik arpa dağıtıldı.

Buca Belediyesi tarafından üreticilere destek olma amacı ile pandemi döneminde hayata geçirilen çalışmalar devam ediyor. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın talimatıyla belli periyotlarda üreticilere tohum, fide ve işçi desteği verilirken bu kez de besicilerden gelen talep karşılandı. Besicilere ihtiyaçları doğrultusunda besi yemi olarak kullanılmak üzere 9 ton arpa dağıtıldı.

Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Programı ile dikkat çeken Buca Belediyesi, program kapsamında üretici başına 175 kilo, toplamda 9 ton arpa yemi desteği verdi. Böylelikle üreticinin yem maliyeti yarı yarıya azalırken süt kalitesinde de artış yaşanacak. 

“HER ZAMAN DESTEK OLUYOR”

Destek verilen mahallelerden biri olan Yıldızlar (Kaynaklar) Mahallesi’nin muhtarı İsmet Dirbişoğlu, Buca Belediyesi’nin üreticiye verdiği destekten çok memnun olduklarını belirterek, “Babadan, atadan beri bizler bu işi yapıyoruz. Ancak her geçen gün, biz üreticiler için her şey zorlaşıyor. Maliyetlerimiz çok yüksek. Buca Belediyesi’nin bu katkısı bizler için çok önemli. Belediyemize gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Yalnız bugün değil, her zaman yanımızda. Her zaman bize destek oluyor” dedi. 

Buca Belediyesi, 2021 yılı ortalarında ise solucan gübre tesisi içindeki 24 metrekarelik alanda kurulan hasılmatik ile iklim koşullarına bağlı olmadan topraksız tarımla yapılan üretimle yeşil yem elde etmiş, yaklaşık 7 ayda 45 bin 500 ton hasıl yemi çiftçiye ücretsiz olarak dağıtmıştı.

 

Art’s Magazin | Yerel

Buca Belediyesi'nden Besicilere 9 Ton Arpa 1
Buca Belediyesi’nden Besicilere 9 Ton Arpa

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!