KARABAĞLAR’DA “KADIN ÇEMBERİ” ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILDI

featured
service

KARABAĞLAR’DA “KADIN ÇEMBERİ” ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILDI

İzmir Karabağlar Belediyesi, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, “Kadın Çemberi” adlı atölye çalışması düzenledi. Duygu ve düşüncelerini pankartlara yansıtan kadınlar, güvenlik planı oluşturma konusunda da çalışma yaptı.

Karabağlar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Kadın Danışmanlığı tarafından düzenlenen etkinlik, Barış Semt Merkezi’nde dün yapıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun katılımıyla yapılan etkinlik öncesinde kadınlar, “Kadın Dayanışması Güçlendirir” ve “Birlikte Daha Güçlüyüz” yazılı pankartlara boya ve yapıştırma tekniğiyle duygularını aktardı.

Etkinlik kapsamında, kadınların şiddet öncesinde ve sırasında neler yapabileceğini, çocuklarını nasıl koruyabileceğini, iş yerinde ve mahallesinde kendi güvenliğini nasıl sağlayabileceği içeren ‘güvenlik planı oluşturma’ konusunda da çalışmalar yapıldı.

“YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, çalışmanın önemine değinerek “Bu tür çalışmalarda önemli olan sizlerin düşünceleri. Karabağlar Belediyesi olarak, tüm gücümüzle, semt merkezleri gibi projelerle yanınızda olmaya çalışıyoruz. Ülkemizde kadınların toplumsal anlamda birçok sorunu var. Karabağlar Belediyesi olarak amacımız, bütün mahallelere yayılarak özellikle ev hanımlarıyla iletişim kurmak. Sizlerden gelen sorunları dikkate alarak bunlara yönelik proje ve çözümler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Selvitopu, kadınlarla sohbet ederek onların sorularını da yanıtladı. Etkinlik sonunda günün anısına toplu fotoğraf çektirildi.

KARABAĞLAR’DA “KADIN ÇEMBERİ” ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPILDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!