Kıyı Ege’ye Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

featured
service

Kıyı Egeye Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

Kıyı Ege’ye Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kıyı Ege’nin tamamı için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. İzmir ve Muğla çevreleri ile Aydın’da çok kuvvetli olması beklenen yağışların yarın sabah saatlerinde başlayacağı belirtildi. Sel, su baskını, hortum ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kıyı Ege’nin tamamında yarın sabah saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanakyağışların başlayacağı duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (pazartesi) sabah erken saatlerden itibaren Ege’nin kuzey kıyılarında başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla Kıyı Ege’nin tamamında etkili olarak İzmir ve Muğla çevreleri ile Aydın’ın batı kıyısında kuvvetli (25-55 kg/m2), Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-85kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, hortum oluşma riski ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

 

Art’s Magazin | Hava Durumu

Kıyı Ege'ye Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı 1
Kıyı Ege’ye Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!