• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

CHP ELBİSTAN İLÇE BAŞKANI TAYFUN BARIŞ ARSLAN: “İLK DEPREMDE ÜÇ BİNA YIKILMIŞTI AMA 9 SAAT SONRAKİ DEPREMDE MAALESEF ELBİSTAN’IN TAMAMI YIKILDI”

service

CHP ELBİSTAN İLÇE BAŞKANI TAYFUN BARIŞ ARSLAN: “İLK DEPREMDE ÜÇ BİNA YIKILMIŞTI AMA 9 SAAT SONRAKİ DEPREMDE MAALESEF ELBİSTAN’IN TAMAMI YIKILDI”

Haber: EMRE SERCAN İKE / Kamera: ÜNAL AYDIN

Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu 6 Şubat’ta meydana gelen ikinci büyük depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesini ziyaret etti. Selvi Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’na Elbistan’ın durumu hakkında bilgi veren CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, “İlk depremde üç bina yıkılmıştı ama 9 saat sonraki depremde maalesef Elbistan’ın tamamı yıkıldı” dedi.

Bölgeye giden Selvi Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen ikinci büyük depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde sokakları, toplam 320 çadırdan oluşan ve bin 500, 2 bin yurttaşa ev sahipliği yapan çadırkenti gezdi.

“ELBİSTAN’IN YÜZDE 70’İ ZARAR GÖRDÜ”

Selvi Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu, bugün CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan’dan yıkılan yerler hakkında bilgi aldı. Arslan, “Parti binamızın da maalesef yarısı yıkıldı, yarısı duruyor. Elbistan’ın yaklaşık yüzde 70’i zarar gördü. İlk depremde üç bina yıkılmıştı ama 9 saat sonraki depremde maalesef Elbistan’ın tamamı yıkıldı. Acı ama vatandaşların çoğu dışarıdaydı. Vatandaşların dışarıda olması çok fazla ölüm olmasını engelledi” dedi.

“BİR NEBZEDE OLSA YARALARINI SARMAK İSTİYORUZ, BUNUN İÇİN BURADAYIZ”

Elbistan sokaklarının ardından çadırkenti ziyaret eden Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu çadırkentte Melikgazi Halk Eğitim Merkezi öğretmeninden bilgi aldı. Halkın psikolojik desteğe ihtiyacını olduğunu düşünerek bölgeye geldiklerini söyleyen öğretmen, “Ne derece onlara bir faydamız olursa biz o kadar mutluyuz. Bir nebzede olsa yaralarını sarmak istiyoruz, bunun için buradayız. Çocuklarımız için hem de kadınlar için onların ihtiyacı olan şeylerin teminini yapıp kendilerine hem öğreteceğiz hem etkinlik olacak hem de kendi ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar. Çocuklar için oyun ve etkinlik malzemeleri getirdik. Hocalarımız hem hikayeler okuyacaklar hem etkinlik yapacaklar. Türk milleti olarak gerçekten çok güçlü bir ülkeyiz. Birlikte tüm yaraları sarmaya çalışacağız. Gerçekten bu ülkenin insanlarını, bu ülkeyi kimse yıkamayacak” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu çocuklar için oluşturulan oyun ve etkinlik alanlarını da ziyaret etti. Kaftancıoğlu burada çocuklarla voleybol oynadı.

 

Art’s Magazin  Gündem

CHP ELBİSTAN İLÇE BAŞKANI TAYFUN BARIŞ ARSLAN: “İLK DEPREMDE ÜÇ BİNA YIKILMIŞTI AMA 9 SAAT SONRAKİ DEPREMDE MAALESEF ELBİSTAN’IN TAMAMI YIKILDI”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!