24. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

featured
service

24. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin Komite Toplantısı yapıldı. 8 -9 -10 Haziran 2023 tarihlerinde yapılması kararlaştırılan festivalde konser yerine daha çok tanıtım ve sanata yer verilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı ve Komite Başkanı Elif Köse başkanlığında Leyla Dizdar Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda ilk olarak bir önceki yılın festival değerlendirmesi yapıldı.

Daha sonra 24’üncü kez sanatseverlere kapılarını açacak festivalin tarihi ile icra kurulu belirlendi.

KONSER YERİNE TANITIM VE SANAT

8 -9 -10 Haziran 2023 tarihlerinde yapılması kararlaştırılan festivalde, konser yerine daha çok tanıtım ve sanata yer verilmesinin daha iyi olacağı konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Başkan Elif Köse, “Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Festivalimizi bu yıl 8-9-10 Haziran tarihlerinde yapma kararı aldık. Aldığımız diğer bir karar ise malumunuz büyük bir felaket yaşadık ve bu felaketin etkilerini atlatmamız kolay olmayacak. Bölgede vatandaşlarımız büyük sıkıntılar çekerken bizim eğlence yapmamız da beklenemez diye düşünüyorum.  Bu yıl festivalin eğlence bölümleri olmayacak. O nedenle sanat ve tanıtıma daha çok yer vereceğiz” dedi.

24 yıldır aralıksız devam eden festivalin Safranbolu’nun tanıtımına da büyük katkı sağladığını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Eğlence bölümleri olmasa da Sadi Yaver Ataman, Leyla Gencer ve Ziya Şengül gibi Safranbolumuzun medarı iftiharları olan isimleri de onlara layık programlarla anacağız. Ben tüm komite üyelerimize verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

24. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!