FUTBOL RUHUNUN KARABÜK’TE YENİDEN CANLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

service

FUTBOL RUHUNUN KARABÜK’TE YENİDEN CANLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

TUNAKAN YILDIRIM

Bir dönem süper ligde önemli başarılara imza atan Karabükspor kulübünün yaşadığı mali sıkıntılar ve belirsizlikler sebebi ile 3. Lige kadar gerilemesi üzerine yeni arayışlar gündeme geldi. BAL liginde 1. sıraya yükselen Karabük İdman Yurdu Spor Kulübü’ne destek olmak için Gazeteci Mehmet Çetinkaya’nın önerisi ile kente gelen sanatçılar Yunus Bülbül ve Gökhan Güney ile klip çekildi.

Türkiye’nin ilk ağır sanayisi olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) çalışan işçiler tarafından 1969 yılında kurulan Karabükspor, 1. ve 2. Lig ile Süper Lig maceralarının ardından 3. Lige kadar düştü. Bir dönem 4 büyüklere karşı kaybetmeden lig bitiren Karabükspor’un yerine Karabük şehri yeni bir takım olan Karabük İdman Yurdu’na sahip çıkmaya başladı. Bölgesel Amatör Lig (BAL) mücadele eden Karabük İdmanyurdu ise ligde en yakın rakibi Bartınspor’un 1 puan üzerinde birinci sırada ve Karabük halkı yeni bir heyecan yaşamak için Karabük İdmanyurdu spor kulübüne tam destek veriyor.

Yaklaşık 40 yıldır Karabük’te gazetecilik yapan ve son 10 yıldır TÜRKSAT uydusundan yayınlarını sürdüren BRTV televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın önerisi ile Karabük İdman Yurdu spor kulübüne destek vermek için çalışmalar başlatıldı. Bu sebeple Çetinkaya, Yeşilçamın ve Türk müziğinin iki önemli ismi Yunus Bülbül ve Gökhan Güney ile görüştü. Yunus Bülbül’ün yazıp bestelediği ve birlikte kamera karşısına geçerek Gökhan Güney ile seslendirdiği ‘Kalbimiz ona çarpar Karabük İdman Yurdu’ isimli klibin çekimleri ise tamamlandı. Yaklaşık bir ay Karabük’te kalacak olan ünlü sanatçılar Gökhan Güney ve Yunus Bülbül ise kulübe destek olmak için iş insanları ile görüşecekler.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

FUTBOL RUHUNUN KARABÜK’TE YENİDEN CANLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!