• İmsak 05:27
  • Güneş 06:50
  • Öğle 13:21
  • İkindi 16:53
  • Akşam 19:41
  • Yatsı 20:59
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İzmir

KARABÜK VALİLİĞİNİN ÇAĞRISI VE VATANDAŞLARIN DESTEĞİYLE OLUŞTURULAN YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

service

KARABÜK VALİLİĞİNİN ÇAĞRISI VE VATANDAŞLARIN DESTEĞİYLE OLUŞTURULAN YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

 TUNAKAN YILDIRIM

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremden etkilenen vatandaşlara gönderilmek üzere Karabüklü vatandaşların akın akın getirdiği malzemelerden oluşan yardım tırı Karabük Valiliği önünden yola çıktı.

Karabük Valiliği tarafından başlatılan deprem bölgesine yardım çağrısı ile vatandaşlar dün sabah saatlerinden itibaren Karabük Valiliği’ne akın etmeye başladı. Vatandaşlar bebek bezi, battaniye, elektrikli ısıtıcı, temel gıda maddelerini gerek ellerinde gerekse araçlarının bagajlarına yükleyerek Karabük Valiliği’ne ulaştırdı. Valiliğe ulaşan malzemelerle yüklenen tır deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı.

“KARABÜKLÜLER OLARAK ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN YARDIMI ORTAYA KOYDUK”

Vatandaşlardan özellikle sıfır ürünleri kendilerine ulaştırmalarını rica eden Karabük Valisi Fuat Gürel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Maalesef çok büyük bir depremle karşı karşıyayız, bütün dünyadan malumunuz yardım talep edecek durumdayız. Biz de Karabüklüler olarak elimizden gelen bütün yardımı ortaya koyduk. Dün sabahtan itibaren özellikle arama kurtarma ekiplerimizi deprem bölgesine gönderdik. Hemen akabinde özellikle iş makinesi, ekskavatör, vinç gibi o bölgede ihtiyaç olacak makinelerimizi planladık, kurumlarımızın, belediyelerin, il özel idaresinin, hayırsever müteahhitlerimizin, iş insanlarımızın destekleri ile o bölgeye iş makinalarını çok hızlı bir şekilde sevk ettik. Sevk etmeye de devam ediyoruz. Ancak hayat devam ediyor ve o bölgedeki insanların barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bu manada vatandaşlarımıza çağrıda bulunduk. Onların ayni ve nakdi desteklerini talep ettik. Çok hızlı bir şekilde yardım etmeye başladılar. Muhtarlarımız, gençlik merkezlerimiz, sosyal yardımlaşma dayanışma vakfımız kaymakamlarımız gibi kurumlarımız aracılık ediyorlar. Gelen yardımları alıp hemen yükleyip ilgili bölgeye gönderiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızla haberleşiyoruz, onlar buralara gelmeden, un, su, battaniye gibi malzemeleri direk afet bölgesine ulaştırıyorlar.

“BU BÖLGEYE GÖNDERECEĞİMİZ MALZEMELERİN TEMİZ VE YENİ OLMASINI ARZU EDİYORUZ”

Çok büyük bir afet ölenlere rahmet diliyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz, halen enkazın altında kalan vatandaşlarımız var. İnşallah onlar da en kısa zamanda kurtulurlar. Bir dayanışma içinde olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Herkesin birlik beraberlik içinde bu sürece destek olması gerekiyor. Özellikle kullanılmamış malzemeler gönderilirse iyi olur çünkü bu bölgeye göndereceğimiz malzemelerin temiz ve yeni olmasını arzu ediyoruz. Aksi takdirde hoş olmaz karşı taraf için de. Nakdi yardım hesaplarımıza gelenleri de AFAD hesaplarına aktarıyoruz. Karabüklü hemşerilerimize yardımlarından, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

KARABÜK VALİLİĞİNİN ÇAĞRISI VE VATANDAŞLARIN DESTEĞİYLE OLUŞTURULAN YARDIM TIRI YOLA ÇIKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!