KBÜ TEKNOFEST takımları Azerbaycan’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KBÜ TEKNOFEST takımları Azerbaycan’da

Karabük Üniversitesi (KBÜ) öğrencilerinin oluşturduğu TEKNOFEST takımlarından Atalay Roket Takımı, Küp X ve Photon X takımları, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başlayan 74. Uluslararası Uzay Kongresi’nde davetli olarak yer aldı.

Uluslararası Uzay Federasyonunun organize ettiği, Türkiye Uzay Ajansı’nın (TUA) platin sponsoru olduğu kongrenin açılışı yapıldı. Kongrenin açılışı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla yapılırken, IAC 2023’te Türkiye; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve ilk milli astronotlar Alper Gezeravcı ve Tuva Cihangir Atasever tarafından temsil ediliyor. Kongrede ayrıca TEKNOFEST’te proje üreten 500 yarışmacı da yer alıyor.

Karabük Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu TEKNOFEST takımlarından Atalay Roket Takımı, Küp X ve Photon X takımlarında yer alan Mesut Yılmaz, Mehmet Çil, Vildan Sönmez, Fahrettin Atik, Esat Özcan, Mehmet Emin Çil ve Osman Yusuf Ersöz TEKNOFEST’te proje üreten 500 yarışmacı arasında yer alarak 74. Uluslararası Uzay Kongresi heyecanına ortak olacak.

101 ülkeden 5 binden fazla katılımcının yer aldığı kongre, oturum ve sergilerle 6 Ekim’e kadar sürecek.

KBÜ TEKNOFEST takımları Azerbaycan’da Art’s MagazinSon Dakika

KBÜ TEKNOFEST takımları Azerbaycan’da

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!