ROBOTEX TÜRKİYE BÖLGE AYAĞI SAFRANBOLU’DA YAPILIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ROBOTEX TÜRKİYE BÖLGE AYAĞI SAFRANBOLU’DA YAPILIYOR

Estonya merkezli Robotex International 2023 Türkiye ayağı İstanbul, İzmir ve Safranbolu’da yapılıyor. Başarılı olan takımlar, Antalya’da düzenlenecek finallerde yarışacak.
 
Konu ile ilgili bilgi veren Robotex Türkiye Kurucusu Zülal İnan, Safranbolu’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. 
 
Türkiye’nin yanı sıra Çin, Yunanistan, Finlandiya, ABD gibi daha pek çok ülkede finallerin yapıldığını kayadeden İnan, “Ülkemizdeki finallerin ardından Kasım ayında Estonya’da gerçekleşecek olan yarışmaya Türkiye karması olarak katılacağız. Bu vesile ile Safranbolu Belediyemiz ve Belediye Başkanınıza ev sahiplikleriden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Dünyanın pek çok ülkesinden çocuk ve gençlerin katıldığı önemli bir yarışmanın Türkiye ayağına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtilen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse de “Bilim her daim önemli. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve çocuk larımızın her zaman yaynında olmaya devam edeceğiz. Bizim için onların yaptığı her icat birinci. Ancak yarışma kuralları doğrultusunda bir takım birinci olacak” diye konuştu.
 
“BAŞARILAR DİLİYORUM”
 
Başkan Köse, sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Gelecek onların ellerinde yükselecek. Bizim görevimiz ise gelecek kuşaklara çok eğitimde, bilimde, teknolojide, hayatın her alanında çok daha güzel bir ülke bırakmak. Ben ülkemizi Estonya’daki finallerde temsil edecek olan çocuklarımıza başarılar diliyorum.” 

Art’s Magazin  Yurt

ROBOTEX TÜRKİYE BÖLGE AYAĞI SAFRANBOLU’DA YAPILIYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!