SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI KÖSE’DEN ANKARA ZİYARETİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI KÖSE’DEN ANKARA ZİYARETİ

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu. Başkan Köse, “Safranbolu’yu turizmde layık olduğu seviyeye getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTID) Başkanı Şebnem Ergüder Urgancıoğlu, Başkent’te bir dizi ziyarette bulundu. İlk ziyaretini TÜRSAB Orta Anadolu BTK Yönetim Kurulu üyesi ve Ayder Turizm ve Kongre firmasının sahibi Selami Haşimoğlu’na yapan Başkan Köse, “Safranbolu turizmine katkı sağlayacak çok kıymetli projeler konusunda görüşmeler sağladık. Selami Bey’e ve ekibine misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 

Köse ve Urgancıoğlu, daha sonra İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’yi ziyaret ederek kendisini ‘24. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne ve ‘7. Safran Hasadı Festivali’ne davet etti. Köse, Büyükelçi Marrapodi’e; Safranbolu’da Bir İtalyan Prensesi: Cristina Trivulzio Belgiojoso kitabını da takdim etti.

Daha sonra Uçan Süpürge Vakfı tarafından düzenlenen ‘26. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin Opera Sahnesi’ndeki açılış törenine katılan Köse ve Urgancıoğlu, ardından Ankara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Radisson Blu Genel Müdürü E. Atilla Aytun’u, Radisson Blu Satış Direktörü Şebnem Güler’i ve Radisson Blu Executive Şefi Uğur Gömeç’i ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından Köse, şöyle konuştu:

“Kendileriyle Safranbolu’da geleneksel Türk mutfağını tanıtmak, gastronomi ve deneyim turizmini geliştirmek adına çok değerli görüşmeler sağladık. Geçtiğimiz günlerde Lezzet Şenlikleri etkinlikleri kapsamında kentimizde misafir ettiğimiz Şef Uğur Bey’in Safranbolu hakkında söyledikleri ise bizleri bir hayli mutlu etti.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI KÖSE’DEN ANKARA ZİYARETİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!