SAFRANBOLU BELEDİYESİ AKTİF YAŞ ALMA MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAFRANBOLU BELEDİYESİ AKTİF YAŞ ALMA MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Safranbolu Belediyesi, ilçedeki yaş almış yurttaşların kaliteli zaman geçirip sosyalleşebilmeleri amacı ile projelendirdiği Aktif Yaş Alma Merkezi’ni törenle hizmete açtı.

Törene, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, CHP Milletvekili aday adayları, STK temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Aktif Yaş Alma Merkezi Sorumlusu, Yaşlanma ve Yaşlılık Uzmanı Derontolog Birtan Kıcırdar’ın yaptığı açılış ve tanıtım konuşmasının ardından emekli öğretmen Aynur Özbay ve Hüsniye Yeşilçam, teşekkür konuşması yaptılar.

Başkan Elif Köse ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yaşlı bireyler için en öneli sorunun sağlık sistemi, yokluk ve yoksunluk ya da sosyal hizmetlerdeki aksamalar diye düşünülse de yaşlı bireylerin hayata adil ve etkin katılım hakları önündeki engeller olarak görüyorum. Yaşlılığı kendisini bir kenara çekilme süreci olarak gören ve yaş ayrımcılığı dediğimiz tutum hem sıradan vatandaşlarda hem de kamu yönünden oldukça yaygındır. Ancak devir değişti. Yaşlı bireyler artık muhtaç olarak anılmak istemiyor. Artık hedef aktif yaş almadır.” 

“YAŞLI MECLİSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Daha önce Çocuk Meclisi’ni kurduklarını hatırlatan Başkan Köse, “Çok yakında bir de yaşlı meclisini hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki çok güzel projelerle deneyimlerinden faydalanacağız. Bu vesile ile öncelikle Yaşlılar haftasını kutluyor, Aktif Yaş Alma Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesildi. Tören, merkezde verilen kokteyl ve Safranbolu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusu’nun kısa fasıl programı ile sona erdi.

Art’s Magazin  Yurt

SAFRANBOLU BELEDİYESİ AKTİF YAŞ ALMA MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!