KMÜ Tıp Fakültesi eğitim öğretime başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KMÜ Tıp Fakültesi eğitim öğretime başladı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Tıp Fakültesinde ‘2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’ açılış töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi İbn-i Sina Konferans Salonunda gerçekleşen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Münir Oktay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş, tıp eğitiminin bir kere başladığını ve ölene kadar devam ettiğini vurgulayarak, “Tıp mesleğinde sürekli okumak ve çalışmak gerekir. Bilgilerinizi sürekli tazelemeli ve okumalısınız. Tıp, dünyanın en güzel mesleğidir. Bu meslek çok bilgili olan, çok hızlı karar veren, insanlara anında yardım edebilen, insanları rahat ettirebilen ve yüzünü güldüren bir meslektir. Siz genç tıbbiyelilerimizin iyi birer hekim olması için üniversitemiz tüm imkanlarını seferber etmektedir. Sizler bizim göz bebeklerimizsiniz” dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Münir Oktay ise 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Çok güzel bir mesleğin eğitimini almak için buradasınız. Geleceğin doktorları olarak sizleri bekleyen zorlu bir süreç olduğunu hatırlatmak istiyorum. Eğitim hayatınız boyunca alanınızla ilgili, geçmişte içinde olmayı düşündüğünüz branşla ilgili her türlü bilgiyi bir yitik malınız gibi arayıp bulmanız, donanmanız gerekiyor. Bugün yapay zeka konusunda yapılan çalışmaların geldiği nokta sizi çok daha fazla gayretli olmaya yönlendiriyor. Başarı dileklerimle birlikte dönemin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul’un da selamlama konuşması yaptığı tören, KMÜ Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Başaran’ın ‘Egzersiz ve Sağlıklı Yaşam’ konusunda verdiği açılış dersi ile devam etti. Daha sonra KMÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Okan İmre de ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konusunda açıklamalarda bulundu.

Program, Tıp Fakültesi öğrenci topluluklarının tanıtımlarının ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

KMÜ Tıp Fakültesi eğitim öğretime başladı Art’s MagazinSon Dakika

KMÜ Tıp Fakültesi eğitim öğretime başladı

KMÜ Tıp Fakültesi eğitim öğretime başladı

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!