1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. KAYÜ’de “Dumansız Kampüs”e doğru ilk adım atıldı

KAYÜ’de “Dumansız Kampüs”e doğru ilk adım atıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KAYÜ’de “Dumansız Kampüs”e doğru ilk adım atıldı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 14. maddesi ile 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun hükümlerine, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nın 2015/6 sayılı Tütün Kontrolü Uygulamaları Genelgesine, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Yer, Araç, Bina ve Tesislerde Tütün Ürünü Tüketenlere Verilecek İdari Yaptırım Kararlarının Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümlerine dayanılarak hazırlanan ve sigaranın zararlı etkilerinden korunmanın amaçlandığı Dumansız Kampüs Yönergesi yürürlüğe girdi.

Üniversite öğrencilerini, personelini, misafirlerini ve diğer paydaşlarını tütün mamullerinin zararlarından koruyucu tedbirleri almak ve Üniversitenin Yerleşkelerinde temiz hava solunabilmesinin sağlanması yönünde düzenlemeler yapmak, buna ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan Dumansız Hava Yönergesi çerçevesinde 15 Temmuz Ana Yerleşkesi ile ilçe yerleşkelerinde açık alanda izinsiz kısıtlı yerler dışında sigara içilmesine izin verilmezken, ana yerleşke ile ilçe yerleşkelerinde açık alanda “Sigara İçme Yerleri” kısıtlı bir şekilde oluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, sigaranın zararlı etkilerine ve sigarayla mücadeleye dikkat çekerek, tüm üniversite personelini ve öğrencileri yönergeye uymaya davet etti ve en kısa sürede de tamamen “Dumansız Kampüs” uygulamasına geçmeyi hedeflediklerini ifade etti.

KAYÜ’de “Dumansız Kampüs”e doğru ilk adım atıldı | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

KAYÜ’de “Dumansız Kampüs”e doğru ilk adım atıldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!