LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ AÇILDI

featured
service

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ AÇILDI

Lüleburgaz Belediyesi, eğitim alanında sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni hizmete açtı. Açılış töreninde konuşan Başkan Murat Gerenli, “Ekonomik durumu ne olursa olsun çalışan bütün annelerimizin çocuklarının okul öncesi eğitimle tanışmalarını yürekten istiyorduk“ dedi.

Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“EN ÖNEMLİ SORUN EĞİTİM”

Türkiye’nin en önemli sorunların birinin eğitim olduğunun altını çizen Başkan Gerenli, eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılmış olacağını belirterek, “Ülkemizin en önemli sorunu eğitim. Eğitim gerçekten bir ülkenin, bir toplumun gelişmesi için olmazsa olmaz kilometre taşlarının en başında yer alıyor. Toplumların gelişimi için fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesi gerekiyor. Ve çocuklarımızın geleceğe sevgiyle, özgüvenle ve birbirlerine dayanışma ve paylaşmayı bilerek yetişmeleri gerekiyor. Bunu yapmak için de eğitimin önemi çok ama çok fazla” diye konuştu.

“EN BÜYÜK ÖNCELİĞİMİZ ÇALIŞAN ANNELER”

Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Gerenli, maddi durumu ne olursa olsun önceliklerinin çalışan anneler olduğunu vurguladı. Başkan Gerenli, “Bugün sosyal belediyecilik anlayışıyla belediyemize ait Kreş ve Gündüz Bakımevimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Maddi durumu ne olursa olsun özellikle çalışan annelerimizin çocuklarını kreşe göndermeleri bizim en büyük önceliğimizin olacağı Kreş ve Gündüz Bakımevimiz kentimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

ÇOK SAYIDA SOSYAL ALAN

Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi, eğitim uygulama odaları, drama odası, kütüphane, uyku odaları, sınıflar, yemekhane, dans odası, spor ve oyun odasından oluşuyor. Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin toplam kapasitesi 142 olarak belirlendi. Öte yandan, Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde 6 öğretmen, 3 yardımcı öğretmen, 1 drama öğretmeniyle toplam 10 kişilik eğitim kadrosu bulunuyor. 1 psikolog ve 1 kreş sorumlusu ve temizlik, mutfak ve destek personelleriyle birlikte toplam 16 kişi görev yapıyor.

“CUMHURİYET SİZDEN BUNU İSTER”

Başkan Gerenli, okul öncesi eğitimin çocukların fiziksel, duygusal, zihinsel, bilişsel ve dil gelişimleri için oldukça önemli önemli olduğunu vurguladı. Öğretmenlere bu süreçte çok büyük sorumluluk düştüğünü belirten Başkan Gerenli, “Bu dönemde yapılacak her şey, verilecek eğitim onların değer sistemleri, vatanını seven, Atasını seven, doğayı seven, insanı seven, birbirlerine destek olan ve paylaşmaktan mutlu olan sosyal bireyler olarak yetişmeleri için çok önemli olacak. Bu nedenle ben eğitim kadromuzun çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Lüleburgaz’ın çocukları, geleceği size emanet. Cumhuriyet için fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür çocuklar yetiştirin. Çünkü Cumhuriyet sizden bunu ister” diye konuştu.

Gerenli konuşmasının devamında Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer ve belediye çalışanlarına ortaya koydukları çalışma için teşekkür etti. Başkan Gerenli’nin ardından söz alan milletvekili Kayan da eğitimin toplumların ilerlemesi için önemli olduğunu vurgulayarak tarihte yaşanmış olaylardan örnekler verdi.

BAŞKAN GERENLİ ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Konuşmaların ardından Lüleburgaz Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi kurdele kesimiyle resmen açıldı. Açılışın ardından Başkan Gerenli Kreş Sorumlusu Duygu Demirel’den Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin işleyişi hakkında bilgi alıp çocuklar ve aileleriyle sohbet etti. Başkan Gerenli ve eşi Aysu Yetim Gerenli’nin çocuklarla sohbetinde ortaya renkli görüntüler çıktı.

 

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ AÇILDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!