KIRŞEHİR BELEDİYESİ, 501 BİN FİDEYİ YERLİ ÜRETİCİ İLE BULUŞTURDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KIRŞEHİR BELEDİYESİ, 501 BİN FİDEYİ YERLİ ÜRETİCİ İLE BULUŞTURDU

Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’nda kurduğu Atık Toplama Merkezi’ne geri dönüşüm malzemeleri getirenler, fidelerini aldılar.

Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kampanya kapsamında 26 Nisan – 10 Mayıs 2023 tarihleri arasında 10 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren tüm Kırşehirliler, hediye fidelerini, Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanında teslim aldılar.

Geçen yıl mayıs ayında iki etap halinde Cacabey Meydanı’nda fide dağıtımı gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi, bu yıl da sosyal sorumluluk projesi dahilinde 501 Bin fideyi yerli üreticiler ile buluşturdu.

Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kırşehir Belediyesi’nin ‘Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir’ diyerek başlatmış olduğu ve daha önceki yıllarda devam ettiğimiz fide dağıtımına bu yıl da devam gerçekleştirdik.

Fide hediyelerimizle yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl hazırladığımız kampanya kapsamında ‘Atık olarak düşündüğümüz bazı şeyler çöp değildir’ sloganıyla sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık yaratmayı da hedefledik. 26 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında 10 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, verdiğimiz belge karşılığında, 15-20 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanımızda fidelerini hediye ettik.

Önceki yıl ‘Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir’ diyerek başlatmış olduğumuz ’40 Köy 40 Tohum’ projemize desteğini ve ilgisini esirgemeyen; bu yıl da kampanyamıza katılanbütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa ediyoruz. Geçtiğimiz yıl toplamda 234 bin adet fideyi dağıtarak halkımızın büyük bir bölümüne katkı sunmuştuk. Bu yıl ise bu sayının daha da üzerine çıkarak 501 Bin fideyi yerli üreticilerimizle buluşturduk.”

 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KIRŞEHİR BELEDİYESİ, 501 BİN FİDEYİ YERLİ ÜRETİCİ İLE BULUŞTURDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!