Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

featured
service

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesinde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 bin adet sedir, karaçam ve meşe fidanını toprakla buluşturdu.  

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, dün Bahçelievler Mahallesi Küçük Suludere mevkiindeki fidan dikimi etkinliğine katıldı. Başkan Ekicioğlu’na, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç eşlik etti. 

Programın açış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat yaptı. Polat, Kırşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 30 bin metre kare bedemlik-meşe, 17 bin metre kare lavanta-Kırşehir gülü, Özbağ Selafur mevkiinde 54 bin metrekare ve kır-köy kampüsünde 52 bin metrekare olmak üzere 153 bin metrekarelik bir alanı yeşillendirip ağaçlandırmasını yaptıklarını kaydetti. 

Ekicioğlu ise etkinliğe dair şunları söyledi:

“Küresel ısınmayla birlikte maalesef yeşilin de yok olduğunu görüyoruz. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak kişi başına düşen yeşil alan oranını göreve geldikten bu yana yükselttik ve çalışmalarımız bu yönde devam edecek. Ağaç olmazsa yaşam da olmaz. Küresel ısınma sonucu havaların 1 derece ısınması bile doğal dengenin bozulmasına yetiyor. O nedenle de ağaçlandırma yapmak çok önemli. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak ‘Daha yeşil bir Kırşehir için geleceğimizi hep birlikte yeşertelim’ diyoruz. Doğanın bize verdiği şeyleri düşünecek olursak bizim de doğaya vereceğimiz en güzel hediye ağaç dikmektir. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği için yapmamız gereken en önemli şeylerden biri olacaktır.

Bugün Bahçelievler Mahallesi Küçük Suludere mevkiindeki 20 bin metre karelik alanda hep birlikte fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Programı hazırlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekibimize, fidan dikimine katılan siyasi parti, dernek ve STK temsilcilerine, İl Genel Meclisi üyeleri ve Belediye Meclisi üyelerimizle birlikte tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”

 

Art’s Magazin | Yerel

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu 1
Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!