KIRŞEHİR SEMALARI, BELEDİYE’NİN UÇURTMA ŞENLİĞİ İLE RENKLENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KIRŞEHİR SEMALARI, BELEDİYE’NİN UÇURTMA ŞENLİĞİ İLE RENKLENDİ

Kırşehir Belediyesi, Kır-Köy Kampüs alanında Uçurtma Şenliği düzenledi. Gökyüzü, çocuklara ücretsiz dağıtılan uçurtmalarla renklendi.

Kırşehir Belediyesi tarafından 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 11.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği’ne Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da katıldı.

Binlerce ailenin katılımıyla dolan Kır-Köy Kampüs alanında çocuklara ücretsiz uçurtma dağıtımı yapıldı. Başkan Selahattin Ekicioğlu, Uçurtma Şenliği’nde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sevgili çocuklar, sevgili anne ve babalar, değerli hemşehrilerim,Kırşehir Belediyesi Uçurtma Şenliği’ne hepiniz hoş geldiniz.

Kırşehir Belediyesi olarak bugün burada, yaklaşık 70 bin metrekarelik bir alanda, hem dezavantajlı grupların üretim yapacakları ve eğitim alacakları bir yer, hem de mesire ve piknik alanı olarak projelendirdiğimiz Kır-Köy Kampüs alanında sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Kırşehir’de dezavantajlı gruplara Umut Doğuyor Projesi ile tamamladığımız Kır-Köy Kampüsümüz ve hemen yanımızda bulunan mesire ve piknik alanımız da siz değerli hemşehrilerimizin hizmetinde olacak.

Anadolu’da örnek bir proje olarak hazırladığımız Kır-Köy, daha önceden Kırşehir’in 60 yıllık çöp depolama merkeziydi. Kırşehir Belediyesi olarak burayı rehabilite ettik ve Kır-Köy Kampüsü adı altında bir proje geliştirdik. Halkımızın kullanımına sunduğumuz Kır-Köy’de havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlarımız burayı ve piknik alanlarını daha rahat bir şekilde kullanabilecekler.

Böylesine önemli ve güzel bir projede emeği bulunan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kır-Köy kampüs alanımız bölgemizde gerçekten tek ve örnek projelerden birisi. Projenin hayatiyet kazanmasında Kalkınma Ajansı’ndan da destek gördük, onlara da teşekkür ediyorum.

Kırşehir’deki yeşil alan konusunda ana hedefimiz; biz 7 metrekareden aldık ve 10 metrekareye çıkaracağız. Bu konuda da belirli bir mesafe kat ettik. Şu anda 8 metrekarenin üzerine çıktık yeşil alan olarak. Diğer park projelerimiz hayata geçtikten sonra Kırşehir’de kişi başına 10 metrekareyi yakalayacağız.

Bildiğiniz üzere Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanında, Gölhisar’da bir yoğunluk oluyordu. Gölhisar Mahallesi’ndeki vatandaştan gelen talepleri de değerlendirdik, onlar orada mangal ve piknik alanı istemiyordu, biz bu konuda beklentisi olan hemşehrilerimizi de düşünerek bu beklentiyi yeni piknik alanımıza taşıdık. Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun.

Bugün burada gerçekleştirdiğimiz Uçurtma Şenliği’ne katılan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Kırşehir’de değer katan projelerimizi gerçekleştirmeye ve hemşehrilerimiz için bu tür sosyal ve kültürel etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KIRŞEHİR SEMALARI, BELEDİYE’NİN UÇURTMA ŞENLİĞİ İLE RENKLENDİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!