CHP’NİN SANDIK MÜŞAHİDİ AVUKAT SEDAT KOÇ: “10-15 KİŞİLİK GRUP ELLERİNDE TAŞLARLA SALDIRDI. İNSANLAR ŞİDDET DOLU”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’NİN SANDIK MÜŞAHİDİ AVUKAT SEDAT KOÇ: “10-15 KİŞİLİK GRUP ELLERİNDE TAŞLARLA SALDIRDI. İNSANLAR ŞİDDET DOLU”

CEREN BALA TEKE

Kocaeli Arslanbey İlkokulu’nda CHP’nin sandık müşahitliğini yapan Avukat Sedat Koç, “10-15 kişilik bir grup bize saldırdı. Ellerinde taşlarla. Şimdi de polisteyiz, karakoldayız. İfademizi verdik, rapor da aldık. Şikayetçi olduk. Küfürler, hakaretler, tehditler… Yanımda arkadaşım Cem Özgüven vardı. Ona ‘Hadi çıkın, kaçın buradan. Sizi öldürecekler’ diyorlar. İnsanlar inanılmaz bir şekilde şiddet dolu” açıklamasını yaptı.

Kocaeli Kartepe’de Arslanbey İlkokulu’nda CHP’nin sandık müşahitliğini yapan Avukat Sedat Koç, okulun bahçesinde kendisine ‘Sen terörist misin’ diyen bir grubun saldırısına uğradığını söyledi. Koç, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün Kocaeli’de Kartepe ilçesinde seçimlerde görevliydim. Saat 11.45 civarında Arslanbey İlkokulu’na gittim. Okulun bahçesinde bir tartışma vardı. Bir-iki adım geriden izlemeye başladım. Sonra birisi bana dönerek ‘Ben babamla girdim oy kullandım. Yaşlı adam, bilmiyor. Bize laf ediyorlar’ dedi. ‘Kullanamazsın, yanlış yapmışsın’ dedim. Elimde de genelge, kanun var onu da gösterdim. ‘Kanunda yazıyor engellilerin, yaşlıların, okuma-yazma bilmeyenlerin nasıl oy kullanacağı. Sen yanlış yapmışsın’ dedim. Kanunda belli, açık. Oradan birisi de ‘Sen ne karışıyorsun? Sen kimsin’ dedi. Ben de ‘Bir şeye karıştığım yok. Kanunu anlattım’ dedim. Sonra dendi ki ‘Sen kimsin? Terörist misin’. Ben CHP’nin avukatıyım, müşahidim. Oradan birileri ‘Sen terörist misin’ diye saldırmaya başladı. Birkaç kişi de biz arka kapıdan dolaştırıp çıkarmaya çalıştılar, sağ olsunlar. Ondan sonra 10-15 kişilik bir grup bize saldırdı. Ellerinde taşlarla. Şimdi de polisteyiz, karakoldayız. İfademizi verdik, rapor da aldık. Şikayetçi olduk. Küfürler, hakaretler, tehditler, öldürmekle tehditler. Yanımda arkadaşım Cem Özgüven vardı. Ona ‘Hadi çıkın, kaçın buradan. Sizi öldürecekler’ diyorlar. İnsanlar inanılmaz bir şekilde şiddet dolu. Üzgünüz, hepimize geçmiş olsun.”

 

 

Art’s Magazin  Gündem

CHP’NİN SANDIK MÜŞAHİDİ AVUKAT SEDAT KOÇ: “10-15 KİŞİLİK GRUP ELLERİNDE TAŞLARLA SALDIRDI. İNSANLAR ŞİDDET DOLU”

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!