İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET, AB İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MİSYON TOPLANTISINA KATILDI

featured
service

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET, AB İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MİSYON TOPLANTISINA KATILDI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Brüksel’de gerçekleşen İklim Değişikliğine Uyum Misyonu’nun yıllık toplantısına katıldı. Hürriyet, AB dışından kabul edilen 6 yerel yönetimden biri olarak İzmit ve Türkiye’yi temsil ediyor.
 
İzmit Belediyesi, ulusal ve uluslararası alanda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Avrupa Komisyonu tarafından hayata geçirilen İklim Değişikliğine Uyum Misyonuna kabul edilen İzmit Belediyesi, 112 yerel yönetimden biri olurken, AB ülkeleri dışında misyona kabul edilen 6 yerel yönetimden biri oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de Brüksel’de gerçekleşen yıllık misyon toplantısına katılım sağladı. 
 
İZMİT’İ TEMSİL EDİYOR
 
Misyona seçilen tüm yerel yönetimlerle ağ kurma fırsatlarının bulunacağı toplantıda Başkan Hürriyet, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Prof. Dr. Tanay Sıtkı Uyar ile bir araya geldi. Belçika’da İzmit’i temsil eden Başkan Hürriyet, toplantıda misyon üyesi seçilen diğer yerel yönetimlerle iş birliği yapacaklarını ve sonraki süreç ile ilgili bilgi paylaşımlarının yapılacağını belirtti.
 
AĞ KURMA FIRSATI
 
“AB Komisyonu projesi olan ‘İklim Değişikliğine Uyum Misyonu’ kapsamındaki Ufuk Programı toplantıları için Brüksel’deyiz” mesajını paylaşan Başkan Hürriyet, şunları söyledi:
 
“Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras ve Prof. Dr. Tanay Sıktı Uyar ile birlikte iş birliği fırsatlarının yakalanması ve Misyon Toplantıları’nda seçilen tüm yerel yönetimlerle ağ kurma fırsatlarına erişimi için toplantılara katılım sağlıyoruz. Avrupa Komisyonu tarafından hayata geçirilen İklim Değişikliğine Uyum Misyonu’na tüm Avrupa çapında kabul edilmeyi başaran 118 yerel yönetimden biri olmayı başardık ve AB ülkeleri dışında Misyona kabul edilen altı yerel yönetimden biri olduk. Şimdi de Brüksel’de gerçekleştirilen yıllık Misyon Toplantıları’na katılma hakkını elde ettik.” 

Art’s Magazin  Yurt

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET, AB İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MİSYON TOPLANTISINA KATILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!