• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

İZMİT’TE ‘VE KADIN-YENİ BAŞTAN’ SERGİSİ 8 MART’TA AÇILDI 

featured
service

İZMİT’TE ‘VE KADIN-YENİ BAŞTAN’ SERGİSİ 8 MART’TA AÇILDI 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şubesi’nin İzmit Belediyesi iş birliğiyle ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ kapsamında düzenlediği ‘Ve Kadın-Yeni Baştan’ sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere kapısını açtı.

‘Ve Kadın-Yeni Baştan’ sergisi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. ‘Emekçi Kadın’ temasıyla farklı disiplin ve kompozisyonları bir araya getiren ve 70 katılımcı ile oluşturulan sergide; yağlı boya, akrilik boya, sulu boya, karışık teknik, figüratif, natürmort, reprodüksiyon, heykeller, iki adet seramik eser ve iki adet fotoğraf olmak üzere 77 eser bulunuyor. Sergi, 17 Mart’a kadar gezilebilecek.

Sergi açılışına İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları Sibel Solakoğlu, Dilek Yalçın, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Meral Dönmez, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yurttaşlar ve sanatçılar katıldı.

“BU SERGİ RUHUMUZU AYDINLATTI”

Açılışta konuşan İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, “Tüm katılımcılara İzmit Belediye Başkan’ımız Fatma Kaplan Hürriyet’in selam ve sevgilerini iletiyorum. Milletçe geçirdiğimiz zor zamanlarda nefes almamızı sağlayan, ruhumuzu aydınlatan bu güzel sergiden dolayı tüm katılımcılara minnet duyuyoruz, teşekkür ediyoruz” dedi. 

ÇYDD Başkanı Meral Dönmez de şunları dile getirdi:

“‘Ve Kadın, Yeni Baştan’ sergimiz, 70 katılımcı sanatçımızın eserlerinden oluşuyor.  10 ilimizi etkileyen felaketin yüreğimizde yarattığı travmaları iyileştirmek adına sanatın gücüne inanarak sergimizi açmaya karar verdik. Resim atölyemizin ve katılımcı sanatçı dostlarımızın bu güzel eserleri biraz olsun acılarımıza şifa oldu. Gerçekten birbirinden güzel eselerler bize o kadar güzel bir şey yaşattılar ki. Bugün depremde kaybettiğimiz o canların anısına bu güzel sanat eserleriyle nefes aldığımızı hissettik. Bu salonu bize tahsis eden İzmit Belediyesine teşekkür ediyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

İZMİT’TE ‘VE KADIN-YENİ BAŞTAN’ SERGİSİ 8 MART’TA AÇILDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!