MOR YERLEŞKE KONTEYNERLERİ ARTIK İZMİT’TE 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MOR YERLEŞKE KONTEYNERLERİ ARTIK İZMİT’TE 

İzmit Belediyesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle deprem bölgesindeki Çadır Yaşam Alanları’nda hayata geçirilen Mor Yerleşke konteynerleri, İzmit’e göç etmek zorunda kalan depremzedelerin hizmetine de sunulacak.
 
İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinden hizmet verecek Mor Yerleşke konteynerleri hakkında açıklama yapan Sosyolog Burcu Öztürk, şunları söyledi:
 
“Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Bilgi Üniversitesi Travma Çalışmaları, Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği iş birliği ile hataya geçirilecek olan Mor Yerleşke konteynerleri, Adıyaman ve Kahramanmaraş bölgelerinin ardından İzmit Yahyakaptan Mahallesi’nde de yerini aldı. Kadın mücadelesinin rengini temsil eden mor renk ile donatılacak olan konteynerler, psikososyal destek odası, kadın sağlığı danışma odası ve çocuk oyun odasından oluşmakta. 
 
“DEPREM BÖLGESİNDEN GELEN VATANDAŞLAR YARARLANACAK”
 
Şiddetten arınmış güvenli bir alan oluşturulan yerleşkede öncelikli olarak deprem bölgesinden gelip ilimize yerleşen vatandaşlarımız faydalanacaktır. Eşitlikçi anlayış ile faaliyet gösteren ve şu anda yapım aşamasında olan yerleşke tamamlandıktan sonra depremden etkilenen kadın ve çocukları bekliyor olacak.”

Art’s Magazin  Yurt

MOR YERLEŞKE KONTEYNERLERİ ARTIK İZMİT’TE 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!