19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?

19 Ekim’de İstanbul’da nerede kim var? Art’s Magazin ailesi için 19 Ekim 2021 İstanbul konserlerini derledik…

Livaneli ile Sevdalım Hayat (Şarkıları & Öyküleri)

Zülfü Livaneli‘nin anlatımı ve şarkılarının hikayeleriyle sahnede olacağı “Livaneli ile Sevdalım Hayat” konserleri İzmir, Ankara  ve İstnbul’da sizlerle buluşuyor. 

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Zülfü Lİvaneli

Geçtiğimiz, günlerde hayata gözlerini yuman sanatçı Mikis Theodorakis‘in de anılacağı bu konserlere, Yunan sanatçı Betty Harlafti ise konuk sanatçı olarak katılıyor. Gecede Rengim Gökmen yönetimindeki Livaneli Filarmoni Orkestrası,  solistler Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi, Görkem Ezgi Yıldırım‘a eşlik ediyor.

Organizasyonunu KerkiSolfej’in yaptığı bu eşsiz konserleri kaçırmayın.

Livaneli ile Sevdalım Hayat, 19 Ekim 2021 Salı günü saat: 21:15’te İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu‘nda biletler Biletix‘te.

Murathan Mungan Şarkıları Senfonik

Maskeli Balo, Telli Telli, Eskiden, Çember, Fırtına, Ağır Kapı, Nilüfer, Olmasa Mektubun, Aşk Yeniden gibi ezbere bilinen Murathan Mungan imzalı şarkılar senfonik düzenlemelerle Turkcell Vadi Açıkhava’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Murathan Mungan Şarkıları - Senfonik

Alfabetik sırayla; Başak Gümülcinelioğlu, Ceylan Ertem, Demet Sağıroğlu, Pelin Akil, Tansel Öngel ve Uraz Kaygılaroğlu’nun solo ve düetlerle müzikseverlere keyifli anlar yaşatacakları konserde sanatçılara
Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Murathan Mungan’ın imzasını taşıyan şarkıların senfonik aranjmanları aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Alper Kömürcü’ye ait.

Klasikle popu birleştiren proje; daha önce Senfonik Şebnem Ferah, Senfonik İbrahim Tatlıses, Senfonik Divalar-Nilüfer gibi çok ilgi gören projelere imza atan Nurcan Karaca’ya ait.

Murathan Mungan Şarkıları, Salı günü saat: 21:00’da Turkcell Vadi‘de biletler Biletix‘te.

Can Ozan

Can Ozan, Dorock XL Kadıköy Sahnesi’nde…

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Can Ozan

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başladı, 15 yaşındayken Kasdav Liselerarası Müzik Yarışması‘na katıldı. Yeditepe Üniversitesi‘nde Reklamcılık bölümünde eğitim alırken bırakan ÖzçelikKültür Üniversitesinde Reklamcılık bölümünü bitirdi ve Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Ses Teknolojileri üzerine yüksek lisans yaptı.

Bulutsuzluk Özlemi, DumanBob Dylan ve Bülent Ortaçgil gibi isimlerden etkilendi, Deniz Tekin‘le seslendirdiği Transatlantik şarkısıyla çıkış yakaladı.

2015’te Delirmiyorsan Tebrikler adlı seçki bir albüm yayınladı. Daha sonra Bi Şey VarDerleme ve Dolunay adlı albümlerini yayımladı (2015-2019). Nisan 2020’de ise Avrupa Müzik etiketiyle Paranoyak adlı teklisini yayınlandı.

Can Ozan, Salı günü saat: 20:00’da Dorock XL Kadıköy‘de biletler Biletix‘te.

Back to School

Back to School, IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde sizlerle…

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Ataberk Özdene - Back to School

Ataberk Özdene, Salı günü saat: 19:30’da IF Performance Hall Beşiktaş‘ta biletler Biletix‘te.

Ahmet Aslan Solo Konser

Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte kullanan Ahmet Aslan, müzikseverlerle buluşuyor.

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Ahmet Aslan

1971 yılında Dersim’de dünyaya gelen Ahmet Aslan, 1993 – 1996 yılları arasında İTÜ Konservatuarı’nda eğitim gördü. 1996’dan beri Almanya’da yaşamını sürdüren Aslan’ın, 2003 yılında “Va u Waxt (Rüzgar ve Zaman)” adlı ilk solo albümü yayınlanmıştır.

İlk albümüyle çok dikkat çeken müzisyen, bu albümün ardından 2008 yılında “Veyve Milaketu (Meleklerin Dansı)” isimli yeni albümünü dinleyicilerine sunmuştur. 2008-2012 yılları arasında Dünya Müziği üzerine eğitim görmüştür.

Bu eğitimini Codarts University for the Arts (Rotterdam Dünya Müzik Akademisi) adlı okulda, lisans düzeyinde tamamlamıştır. Eğitim gördüğü zaman aralığında Klasik Gitar ve Bağlama (DI-TAR – Gitar-Saz) kombinasyonu ile kendi kaynaklarından oluşan bir enstrüman icra etmiştir.

Bu enstrümanın oluşum aşamasında öncelikle birçok farklı grafik tasarımı ile yola çıkıp daha sonra prototipler deneyen Aslan, öğretmenleri (Martin Greve, Paco Pena) ve diğer müzisyenler (Carlo Domeniconi, Antonis Anissegos) ile yaptığı görüşmelerden sonra, enstrüman yapımcısı  Süleyman Aslan (Dutar Saz Evi) ile birlikte bu enstrümanın ilk örneğini çalışarak,  “deneysel” olarak nitelendirilen Di-Tar’ı  telli müzik aletleri arasına kazandırmıştır.

Yeni enstrümanı ile stüdyoya giren sanatçı, 2015 yılında yayınladığı Na-Mükemmel (Imperfect) adlı albümüyle, yeni enstrümanın getirdiği özgün tarz ile eserlerini dinleyicileriyle paylaştı. Bu albümüyle büyük yankı uyandıran Aslan, bu süreçle beraber hem farklı tarzdaki önemli müzik insanları ile hem de solo performanslarıyla birçok single yayınladı. 

Son olarak 2019 yılında çıkardığı Dornağe Budelay (Budala Aurası) isimli albümünün ardından halen günümüzde halk ezgilerini kendine has “deneysel” tarzıyla yorumlamaya devam ediyor.

Ahmet Aslan, Salı günü saat: 20:30’da Trump Sahne‘de biletler Biletix‘te.

Emre Fel

Emre Fel, The Wall Performance sahnesinde!

Emre Fel, Salı günü saat: 21:00’de The Wall Saloon & Performance‘da biletler Biletix‘te.

BAU Trio – Erman Türkili – Volkan Topakoğlu – Meriç Dönük

Yıldız Parkı içerisinde 1871 yılında Sultan Abdülaziz döneminde yapımı gerçekleştirilen Çadır Köşk, kapılarını unutulmaz konserlere açıyor. Bir tarafta tarih bir tarafta muhteşem yemekler ile unutulmaz konserler sizi bekliyor.

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
BAU Trio - Erman Türkili - Volkan Topakoğlu - Meriç Dönük

BAU Trio / Erman Türkili / Volkan Topakoğlu / Meriç Dönük

Başlangıç Saati: 20.00

OSMANLI SARAY ÜÇLÜSÜ
Közde İmambayıldı, Kayısılı Biber Dolma, Zeytinyağlı Taze Fasulye
KAYGANA HAMURUNDA SEBZELİ BÖREK
Taze Fesleğen İle Lezzetlendirilmiş Domates Sos Eşliğinde
MEVSİM SALATA
Zeytinyağlı Limon Sos İle
DANA KABURGA
Anadolu Keşkek Kırmızı Pancar Cipsi İle
KALBURA BASTI 
SOFT İÇECEKLER

BAU Trio, Salı günü saat: 20:00’de Çadır Köşk Beltur Restoran‘da biletler Biletix‘te.


19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var? | Art’s Magazin | Konser

19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?
Art’s Magazin | Zülfü Livaneli Konseri – Murathan Mungan Şarkıları – Can Ozan – Ahmet Aslan – Emre Fel – BAU Trio | 19 Ekim İstanbul Konserleri

5 Günlük İstanbul Hava Durumu

ISTANBUL ISTANBUL
19 Ekim İstanbul Konserleri | Nerede Ne Var?

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!