30 Ağustos Zafer Bayramında Konser ve Etkinlikler – İşte 30 Ağustos Coşkusu…

featured
service

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

30 Ağustos Zafer Bayramında Konser ve Etkinlikler – İşte 30 Ağustos Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutlanacak. Belediyeler hazırlıklarına tam gaz devam ederken Bayram Konserlerini Art’s Magazin ailesi için derledik.

Hande Yener Tekirdağ’da, Haluk Levent Merkezefendi’de, Erol Evgin Beylikdüzü’nde, Tan Taşçı Antalya’da olacak, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kocatepe’den İzmir’e yürüyecek. İşte yurdun dört bir yanında 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

İzmir’de Bayram Coşkusu 9 Eylül’de Tarkan Konseri İle Paylaşılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünü tarihe geçecek etkinliklerle kutlamayı hedefliyor. Kocatepe’den başlayıp İzmir’de sonlanacak 400 kilometrelik zafer yürüyüşü düzenleyecek olan Büyükşehir Belediyesi, 2023’te yeniden toplanacak İktisat Kongresi’ne de ev sahipliği yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Çocuklarımıza kazandığımız zaferin büyüklüğünü ve barışın değerini anlatacağız. Türkiye tarihinin en görkemli kutlaması İzmir’de olacak” dedi.

GÖRSEL ŞOV VE TARKAN KONSERİ

30 Ağustos Zafer Bayramında Konser ve Etkinlikler - İşte 30 Ağustos Coşkusu... 1

Sahnelenecek “artırılmış gerçeklik destekli interaktif tiyatral şov” toplam 8 bölümden oluşacak ve yaklaşık 40 dakika sürecek. 180 dansçı ve 300 saha çalışanının görevli olduğu etkinlikte 1 adet orta kule, 6 adet yan kule ile izleyenlere 360 derecelik bir şov deneyimi yaşatılacak. Aynı anda yüzbinlerce kişi tarafından izlenebilecek toplam bin 300 metrekarelik led ekranın kullanılacağı gösteri Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en büyük şov prodüksiyonu olacak. Gecenin finalinde ise ünlü sanatçı Tarkan konser verecek.

ATATÜRK’ÜN İZMİR’E GELİŞİ KUTLANACAK

Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’e geldiği 10 Eylül’de de kutlamalar devam edecek. İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yılına atfen, şefliğini Tuluğ Tırpan’ın üstlendiği, İzmir türkülerinin dokuz sanatçı tarafından seslendirildiği özel albüm projesi kapsamındaki eserler ilk kez sahnelenecek.

Göksel, Feridun Düzağaç, Cem Adrian, Nil İpek, Ferman Akgül, Sinan Kaynakçı, Soner Olgun, Yaşar ve Yiğit Kara’nın seslendirdiği Senfonik İzmir Türküleri konserinde sanatçılara Ahmed Adnan Saygun Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

İSTANBUL’DA 100. YILA ÖZEL SENFONIK GECE

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında, Dünya Şairi Nazım Hikmet Ran’ın ‘Kuvayi Milliye Destanı’ eserini sahneye taşıyor. Anlatıcılar Edip Tepeli Nergis Öztürk, Mert Turak, Selen Öztürk ile epik destanı 70 kişilik CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirecek. Yenikapı etkinlik alanında tüm İstanbulluların davetli olduğu 30 Ağustos’ta, Anadolu Rock müziğin öncülerinden Moğollar da sahne alacak.

Yarım Asırlık Repertuarla Moğollar

Türk rock müziğinin öncülerinden Moğollar grubunun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.Yılına özel repertuarıyla ise kulakların pası silinecek. Eskimeyen şarkılarıyla, zamansız bir yolculuğa çıkılacak.

İstanbulluları Büyük Taarruz’u anmaya davet eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu duygusal gecede inancın, birliğin ve mücadelenin ruhunu İstanbullularla birlikte yaşayacak.

Ve o meşhur dizelerinde Usta Şairin dediği gibi;

“…Dağlarda tek tek ateşler yanıyordu. Ve yıldızlar öyle ışıltılı, öyle ferahtılar ki şayak kalpaklı adam nasıl ve ne zaman geleceğini bilmeden güzel, rahat günlere inanıyordu”

YENİKAPI ETKİNLİK ALANI 30 AĞUSTOS PROGRAM AKIŞI

19.00 Kapı Açılış

-Moğollar Konser

-21.00 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Konuşma

– ‘Kuvayi Milliye’den Kurtuluşa’ Senfonik Anlatı

SÖKE’DE ZAFERİN VE KURTULUŞUN 100. YIL COŞKUSU YAŞANACAK

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

Söke’de 30 Ağustos Zaferi‘nin 100. yılı hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Ünlü sanatçı Ceylan Ertem 6 Eylül’de konser verecek.

Söke’de 30 Ağustos Zaferi‘nin 100. yılı hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi kutlamaların dışında saat 20.00’de Fener Alayı düzenlenecek. Cumhuriyet (Hükümet) Meydanı’ndan başlayıp, aynı noktada sona erecek fener alayının sonrasında DJ Burak Aydın canlı performans sergileyecek.

3 Eylül Günü Söke’de Uluslararası Halk Oyunları Şölenin korteji ve açılış gösterisi yapılacak. Kortej saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak. Uluslararası Halk Oyunları Şöleni Cumhuriyet Meydanı’nda 4 ve 5 Eylül günlerinde de devam edecek. Saat 20.00’de başlayacak etkinliklerde KKTC, Sırbistan, Romanya, Gürcistan, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Makedonya ekiplerinin yanında Ankara ve Edirne’den gelecek ekipler Söke Uluslararası Halk Oyunları Şöleni’nde gösterilerini sunacak. Şölene Söke Belediyesi Halk Oyunları ekibi de her zaman olduğu gibi renk katacak. Ekiplerden bazıları 4 Eylül günü saat 21.00’den itibaren Zeytindalı Parkı’nda da gösteriler sunacak.

Kurtuluş konserinde 6 Eylül Günü ünlü sanatçı Ceylan Ertem sahne alacak. Novada Otopark alanında gerçekleşecek konser saat 21.00’de başlayacak.

İZMİR BORNOVA’DA 100. YILA ÖZEL ETKİNLİKLER 

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

Bornovalılar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını Bornova Belediyesi’nin özel etkinlikleriyle coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Bornova’dailk olarak 1922 kişi ile zeybek gösterisi yapılacak, ardından da kortej geçişi ve Büyük Türkiye Orkestrası konser verecek.

Bornova Şehir Stadı’nda yapılacak gösteriler 29 Ağustos Pazartesi Günü başlayacak. 100. yıla özel olarak hazırlanan organizasyon 19.00’da Özgür Band Orkestrası’nın mini konseri ile başlayacak. 19.45’te 1922 kişinin aynı anda oynadığı zeybek gösterisi gerçekleşecek. Gösterinin ardından ise 20.22’de katılımcılar Şehir Stadı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na fener alayı ile kortej geçişi yapacak. Bornovalılar, Bornova Belediyesi’nin dağıttığı bayraklarla Bornova Belediye Bandosu’nun çalacağı zafer şarkıları ve marşlarını hep bir ağızdan söyleyecek.

BÜYÜK TÜRKİYE ORKESTRASI 

Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda saat 21.00’de İzmirli akademisyen, sanatçı ve konservatuar öğrencilerinden oluşan Büyük Türkiye Orkestrası ‘Kurtuluştan, Zafere ve Günümüze’ konseri ile Bornovalılarla buluşacak. Müziğin yanında şiir dinletisi, tiyatral gösteri ve halk oyunlarının da yer aldığı özel gecede Bornovalılar zafer coşkusunu doyasıya yaşayacak. 

30 Ağustos Salı günü yapılacak olan resmi törende Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek çelenk sunumunun ardından protokol üyeleri Işıkkent Polis Şehitliği’ni ziyaret edecek. 

BAŞKAN İDUĞ’DAN DAVET VAR

Zafer ve kurtuluşun 100. yılını tüm Bornovalılar ile birlikte kutlayacaklarını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin önemine dikkat çekti. Başkan İduğ,  “Tarihimizin en önemli zaferlerinden olan Büyük Taarruz’un 100. yılında Cumhuriyetimize ve Atamıza sahip çıktığımızı göstereceğiz. 29 Ağustos günü tüm Bornovalıları önce şehir stadında gerçekleştireceğimiz gösterimize ardından da Cumhuriyet Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

KARABAĞLAR’DA 30 AĞUSTOS COŞKUSU KONSERLE YAŞANACAK

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

İzmir’in sevilen müzik grubu “Grup Laçin” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı olması nedeniyle  Karabağlar’da konser verecek. Üçyol Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenecek konser 29 Ağustos Pazartesi Günü saat 21.00’de başlayacak.

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. Yılı olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan “Zafer Bayramı” Karabağlar’da da coşkuyla kutlanacak. Üçyol Uğur Mumcu Parkı içerinde bulunan alanda sahneye çıkacak olan “Grup Laçin” en sevilen şarkılarını Karabağlarlılar için söyleyecek. Ayrıca konser öncesindeki bando gösterileri  etkinliğe ayrı bir renk katarken, tüm konuklara Türk Bayrağı dağıtılacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Zafer Bayramı’nın 100. yılını kutlayarak, “Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu büyük ve anlamlı mücadeleyi verenleri rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Zafer Bayramı‘nın 100. yıldönümünde  tüm vatandaşlarımızı düzenlediğimiz konsere katılmaya ve bu coşkuya ortak olmaya çağırıyorum” dedi.

ATAKUM BELEDİYESİ, 30 AĞUSTOS’U ‘ZAFER TURU’YLA KUTLAYACAK

Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl coşkusunu Atakum’un sokaklarına yayacağı ‘Zafer Turu‘ ile kutlayacak.

Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını düzenleyeceği ‘Zafer Turu’ ile kutlayacak. 30 Ağustos günü saat 17.30’da Atakum Belediyesi önünden başlayacak turda şenlik otobüsü ve marşlar konvoyu yer alacak. Yurttaşlar da özel araçları ile zafer turuna katılabilecek.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İÇİN HANDE YENER KONSERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü Şarköy ilçesinde düzenleyeceği Fener Alayı ve Hande Yener konseri ile coşku içinde kutlayacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 100. Yıl dönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Tekirdağ’da da coşku içinde kutlanacak. Bu amaçla çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Şarköy ilçesinde Fener Alayı ve Hande Yener konseri düzenlenecek. 30 Ağustos Salı günü saat 20.45’te Şarköy Şehitlik Parkı’ndan hareketle başlayacak olan Fener Alayı sonrası saat 22.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Hande Yener sevilen şarkıları ile vatandaşlarla buluşacak.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA ETKİNLİKLERİNE TÜM VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kurtuluş Destanımızın eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandırıldığı bağımsızlık mücadelemizin simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Şarköy ilçemizde büyük bir coşku içinde kutlayacağımız etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

MERKEZEFENDİ’DE FESTİVAL VE 30 AĞUSTOS COŞKUSU YAŞANACAK

Merkezefendi Belediyesi tarafından üç gün boyunca sürecek “Merkezefendi Gençlik Festivali”nin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı da Haluk Levent konseri ve Fener Alayı ile kutlanacak. 

Kültür ve sanat etkinliklerine devam eden Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi Kültür Merkezi (MKM) açık otoparkında sevilen isimlerin yer alacağı ve üç gün sürecek Gençlik Festivali’nin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Haluk Levent konseri ve Fener Alayı düzenleyecek. Düzenlenen etkinlikler kapsamında; 27 Ağustos Cumartesi günü Yeni Türkü ve Merkezefendi Belediyesi Orkestrası, 28 Ağustos Pazar günü Tanju Güneş ve Bir Kişi Arkeolog, 29 Ağustos Pazartesi günü ise Can Gox ve Homeless sahne alacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ise Haluk Levent ve Roll Back sevenleriyle buluşarak, büyük zaferin mutluluğunu paylaşacak. 27, 28, 29 ve 30 Ağustos’ta düzenlenecek olan tüm konserler saat 20.30’da başlayacak. Festival alanına giriş saati ise 13.00 olacak. 

Merkezefendi Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Fener Alayı düzenlenecek. Fener Alayı saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezi’nin önünden başlayacak ve tekrar MKM konser alanında sona erecek.

Merkezefendi’yi kültür ve sanatın merkezi haline getireceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şunları söyledi:

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Haluk Levent Konseri

“Sanata ve sanatçıya gerçekleştirmiş olduğumuz festivallerle destek olmaya devam ediyoruz. Merkezefendimizde üç gün sürecek Gençlik Festivalimiz birbirinden ünlü sanatçıların katılımıyla 27 Ağustos Cumartesi günü başlayıp 29 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ise Haluk Levent’in konseriyle coşku ve gurur yaşayacağımız bir konser gerçekleştireceğiz. Merkezefendili ve Denizlili tüm vatandaşlarımızı Merkezefendi Kültür Merkezi açık otoparkında yapacak olduğumuz Gençlik Festivalimize ve 30 Ağustos Zafer Bayramı için düzenleyeceğimiz Fener Alayı ve Haluk Levent konserine bekliyorum.”

TURGUTLU’DA ‘ZAFER BAYRAMI, BAĞ BOZUMU VE KURTULUŞ ŞENLİKLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Turgutlu Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri” için geri sayım başladı. 30 Ağustos Salı günü başlayacak ve 7 Eylül Çarşamba günü sona erecek şenlikler bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı‘nın yanında Turgutlu’nun kurtuluşunun 100’üncü yılının da kutlanacağı “Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri” için son hazırlıklar sürüyor. İrem Derici, Manuş Baba ve İlyas Yalçıntaş, şenlik kapsamında sahnede olacak. Zafer Bayramı’nın 100. yılı, Zafer Korteji’nin ardından İrem Derici konseri ile kutlanacak. Turgutlu’nun kurtuluşunun 100. yıl coşkusu İlyas Yalçıntaş konseri ile yaşanacak. Manuş Baba ise 3 Eylül Cumartesi günü sevenleriyle buluşacak.

Şenlikte dört gün boyunca hemşehri geceleri düzenlenecek. Turgutlu’daki hemşehri dernekleri ile birlikte organize edilecek gecelerde, 31 Ağustos Çarşamba günü Makedonya ve Azerbaycan kültürleri, 2 Eylül Cuma günü Karadeniz ve Erzurum kültürleri, 4 Eylül Pazar günü Yörük ve Selendi kültürleri, 5 Eylül Pazartesi günü Arnavut-Balkan ve Bitlis-Yöresel Doğu kültürleri yurttaşa tanıtılacak. 6 Eylül Salı günü ise ünlü sanatçı Serkan Çağrı’nın onur konuğu olacağı “Zurnaların Çığlığı Festivali” ile zurna üstatları müzikseverlere keyifli bir akşam yaşatacak. 

Rahvan at yarışları, Almila Dünya Barış Günü etkinlikleri, sokak tiyatrosu, kitap fuarı, zurna eğitim atölyesi şenliğe renk katacak. Almila Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında, 1 Eylül Perşembe günü Çizmeli Kedi müzikali ile Çocuk Korosu ve Grup Bir Eylül konseri, 4 Eylül Pazar günü Rahvan At Yarışları, 5 Eylül Pazartesi günü ise Zurna Eğitim Atölyesi yapılacak. Birlikte Oynayalım müzikli danslı sokak tiyatrosu 31 Ağustos ile 6 Eylül günleri arasında çocukların beğenisine sunulacak. 28 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında da kitap fuarı düzenlenecek.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimize çok az bir süre kaldı. Hemşehrilerimizin çokça eğlenmesi, keyifli vakit geçirmeleri için hazırlıklarımıza titizlikle devam ediyoruz. Bu yıl da hiç unutamayacağımız bir şenliğe imza atacağız. Zafer Bayramımız ve Turgutlu’muzun 100. yıl coşkusunu da hep birlikte yaşayacağımız, Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliğimize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 30 AĞUSTOS’TA TAN TAŞÇI KONSERİ DÜZENLİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Cumhuriyet Meydanı’nda Tan Taşcı konseri ile kutlayacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu ulaşım araçları da 30 Ağustos’ta ücretsiz yolcu taşıyacak

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ile kutlayacak. Kutlamalar kapsamında 30 Ağustos Salı günü saat 20.30’da ünlü sanatçı Tan Taşçı Cumhuriyet Meydanı’nda Antalyalılarla buluşacak. Ünlü sanatçı şarkılarıyla Antalyalılara Zafer Bayramı coşkusunu yaşatacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının ücretsiz yolcu taşıması kararı aldı. 30 Ağustos Salı günü belediyenin resmi plakalı otobüsleri, ANTRAY ve nostalji tramvayı vatandaşların kutlamalara rahat ulaşım sağlamaları ve Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutlamaları için ücretsiz olacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Başkent’te Athena Konseri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Başkentliler bayram coşkusunu Athena ile paylaşacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği konser, Gençlik Parkı’nda 20:00’de başlayacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı Konser ve Etkinlikleri - Ücretsiz Konser Takvimi

30 Ağustos Zafer Bayramında Konser ve Etkinlikler – İşte 30 Ağustos Coşkusu…
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!