Anna Laudel’den Yaz Sergisi: Zamanın Döngüsel Doğası (16 Haziran – 25 Ağustos 2022)

featured
service

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: “Zamanın Döngüsel Doğası" (16 Haziran - 25 Ağustos 2022)

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: Zamanın Döngüsel Doğası (16 Haziran – 25 Ağustos 2022)

Anna Laudel İstanbul, yaz sezonunu karşıladığı “Zamanın Döngüsel Doğası” başlıklı karma sergiye 16 Haziran – 25 Ağustos 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergide Ramazan Can, Tuğçe Diri, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Fırat Neziroğlu, Cem Sonel, Halil Vurucuoğlu, Hanefi Yeter ve Serpil Yeter dahil olmak üzere farklı materyal ve tekniklerde üretim yapan 11 sanatçının disiplinlerarası eserlerinden oluşan bir seçki yer alıyor.
Zaman kavramının ortaya çıkışıyla ilgili farklı teorileri odağına alan sergi, zamanı ölçmeye başladığımızdan beri göç, iktidar savaşları, yabancılaşma ve inanç sistemleri gibi tekrar eden olayların yansımalarını izleyici ile buluşturuyor.

© Hayal İncedoğan, Zamanın Gölgesinde (2019) Anna Laudel’den Yaz Sergisi: “Zamanın Döngüsel Doğası" (16 Haziran - 25 Ağustos 2022)
© Hayal İncedoğan, Zamanın Gölgesinde (2019)

Sergi, zamanı anlamlandırmak için gece-gündüz, yaşam-ölüm gibi parçalara ayıran insanın, ayırdığı bu döngülerin içinde dünyaya verdiği zararı da gözler önüne sererken günümüzün en büyük sorunu olan iklim krizine de dikkat çekiyor.

Yüzyıllardır dünyanın kendi döngüsünde yaşadığı bu değişimlerle birlikte, belli dönemlerde yaşadığı büyük patlamalarla kendini nasıl yenilediğini sanatçıların gözünden izleyiciye sunan “Zamanın Döngüsel Doğası”, ziyaretçilerini hayatta yaşadıkları olaylarda bir anlam aramaya ve kendi içsel döngülerinde yola çıkmaya davet ediyor.

© Ekin Su Koç, Yabancı (2019) Anna Laudel’den Yaz Sergisi: “Zamanın Döngüsel Doğası" (16 Haziran - 25 Ağustos 2022)
© Ekin Su Koç, Yabancı (2019)

Kolajdan heykele, tuvalden yerleştirmeye ve neondan karakalem çizime kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Zamanın Döngüsel Doğası”, 25 Ağustos 2022 tarihine kadar Anna Laudel’in Kazancı Yokuşu, 45 adresinde yer alan galeri mekanında ziyaret edilebilir.

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: “Zamanın Döngüsel Doğası" (16 Haziran - 25 Ağustos 2022

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: Zamanın Döngüsel Doğası (16 Haziran – 25 Ağustos 2022)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!