Güneş Terkol ile kumaştan kolajlar

featured
service

Güneş Terkol ile kumaştan kolajlar

İstanbul Modern, “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri ile katılımcıları sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Sanatseverler 25 Kasım’da Güneş Terkol ile çevrimiçi bir araya gelerek kumaş malzemesiyle kolaj oluşturacak.

İstanbul Modern, “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri ile katılımcıları sanat dolu bir yolculuğa çıkarıyor.  Sanatseverler 25 Kasım’da Güneş Terkol ile çevrimiçi bir araya gelerek kumaş malzemesiyle kolaj oluşturacak.

 Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri’nin kasım ayı konuğu Güneş Terkol olacak. Söyleşi ile başlayan ve sanatçının bazı yapıtlarının incelenmesiyle devam eden atölye, katılımcıları kumaş malzemesiyle kolaj yapmaya davet ediyor. 

Terkol’un üretim pratiğinden ilham alarak, hafıza, gerçeklik ve hayal arasındaki ilişki düşüncesine odaklanan atölyede, katılımcılar kendilerine özgü kurguları önce motifler çizerek oluşturuyor, ardından kumaş parçalarıyla renkli yamalar dikerek çalışmayı tamamlıyor.

Sanatçının dünyasına yolculuk

Kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşan atölye programları sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Sanatçıların dünyasında bir yolculuğa çıkaran “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’ne herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor. 

Katılımcılar, rezervasyonun ardından gönderilen ön bilgilendirme formuyla listelenmiş malzemeleri etkinlik gününde hazırlayıp, yine aynı formda iletilen adresten çevrimiçi uygulamaya girerek, programa dâhil oluyor. 

Hibya Haber Ajansı

Güneş Terkol ile kumaştan kolajlar | Art’s Magazin | Kültür – Sanat > Genel

Abone Ol

Güneş Terkol ile kumaştan kolajlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!