Kütahya İHH, Kamerun’da 2 yeni su kuyusu açtırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kütahya İHH, Kamerun’da 2 yeni su kuyusu açtırdı

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, dernek olarak Kamerun’un Garoua bölgesinde açtırdıklarını 2 yeni su kuyusuyla, 2014 yılından bu yana dünyanın birçok bölgesinde açtırdıkları su kuyusunun 106’ya ulaştığını belirtti.

Başkan Mustafa Yenipazar yaptığı açıklamada, “ İHH, 22 yılda 13 bin 61 su kuyusu açtırdı. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda salgın hastalıklar giderek artıyor. Dünya nüfusunun onda biri, yani yaklaşık 700 milyon insan temiz suya ulaşamıyor” dedi.

“Hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl 2 milyon kişi hayatını kaybediyor”

Yenipazar, “Yaklaşık 2 milyar insan içtiği su hijyen kurallarına uymuyor. Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda salgın hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalmaması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak. Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. İHH bu sorunun önüne geçebilmek için bugüne kadar 42 ülkede, 13 bin 61 su kuyusu açtı. Her bölgenin şartlarına göre hayata geçirilen su kuyuları şimdiye kadar milyonlarca insanın susuzluğuna çare oldu” dedi.

“Kütahya İHH olarak 2014 yılından bu yana 106 su kuyusu açtık”

Yenipazar,” Bugünde Kamerun’un Garoua bölgesinde 2 su kuyusu açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgede 375 hanenin içme suyu, kullanım suyu ve hayvancılık için ihtiyaç duyduğu suyu temin etmiş oluyoruz. Bu coğrafyalarda susuzluk çeken daha fazla insana ulaşmak ve onları suyla buluşturmak için bağışçılarımızın desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Bu vesile ile emeği geçen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kütahya İHH, Kamerun’da 2 yeni su kuyusu açtırdı Art’s MagazinSon Dakika

Kütahya İHH, Kamerun’da 2 yeni su kuyusu açtırdı

Kütahya İHH, Kamerun’da 2 yeni su kuyusu açtırdı

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!