Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Müzik ve eğlence dünyasında trendleri belirleyen isimlerin başında gelen ünlü iletişimci Özgür Aras‘ın sunumuyla gerçekleşen, Kral Pop Radyo’da her Pazar saat 16:00’da yayınlanan “Özgür Aras‘la Baş Başa“nın konuğu bu hafta Yonca Evcimik oldu. Özgür Aras ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Yonca Evcimik, çok özel açıklamalar yaptı.

Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Yonca Evcimik, programda kariyerinin dönüm noktasını anlattı. Yonca Evcimik, kendisine zirveye taşıyan programa katılmasıyla her şeyin bir anda değiştiğini söyledi. Yonca Evcimik; “TRT 2’de ki “Yarım Elma” programını katılığımda her şey bir gecede oldu.  Albüm çıkmıştı, aradan aylar geçmişti ama bir hareketlenme yoktu.

Ne zaman ben TRT 2’de ki “Yarım Elma” programına katıldım, ertesi gün her şey bir anda değişti. Tabi ki başarılı olmayı istedim, hep hayal kurdum. İyi bir şey yaptığımı hep düşündüm ama böyle bir geri dönüş olacağını hiç tahmin etmedim. Bir gecede her şey değişti. Bütün programlara çıkıyorum, son derece bereketli bir yıldı zaten. Bütün şarkıları ardı ardına çıkardık. Ama çok fazla televizyon kanalı yoktu zaten. Benim hayatım dönüm noktalarından bir tanesi zaten “Yarım Elma” programı…” dedi.

Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Yonca Evcimik, kariyerinin çıkış yıllarında oldukça cesaretli olduğunu ve çok sık yurtdışı gezileri yaptığı için oradaki müzikal deneyimlerini ülkemize taşıdığını anlattı. Yonca Evcimik, şimdilerde sıkça eleştirilen sahne kostümlerini 90’larda da giyildiğini söyledi.

Yonca Evcimik; “Şimdi çok üzerinde konuşulan sahne kıyafetleri bizim 90’lı yıllarda giydiğimiz kıyafetlerden çok farklı değil… Ama o zamanlar o gözle görülmüyordu, eleştirilmiyordu, beğeniliyordu…

Çok cesaret gerektiren işler bunlar… Benim vizyonum çok açık olduğu için, müzikallerde çalıştığım için para kazandığım dönemlerde 365 günün 30 günü tatil yapıyorduk. O 30 günde de çalıştığım parayı yurtdışında bir yerde yiyordum. Geziyordum daha doğrusu, öğreniyordum. Dünyayı görüyordum kendimce… Ama oradaki müzikal birikimlerimi gelip kendi ülkemde de yapmak istedim.

Ben bir şey keşfetmedim, icat etmedim var olan bir şeyi ülkeme taşıdım. Ama bizim ülkemizde o dönemlerde televizyon olmadığı için, radyolar olmadığı için insanlar bunları takip edemediği için bir yenilikmiş gibi gözüktü aslında… Ama bu bana kısmet oldu. Ama bunlar cesaret işiydi. Ben hep hayallerimin peşinden koştum. O yüzden iyi ki cesaretliyim… Hala daha o cesaretli halim devam ediyor.” dedi. 

Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

Çılgın Bediş Benim Hayranı Olduğum Bir Karakterdi!

Yonca Evcimik, izleri hala günümüze kadar devam eden başrolünü oynadığı, dönemin en iyi yapımlarından “Çıldın Bediş” dizisi hakkında da konuştu. Yonca Evcimik; “Çılgın Bediş” benim hayranı olduğum bir karakterdi. Hayranı olduğum bir şey yıllar sonra bana dizi teklifi olarak geldi. Dizinin böyle patlayacağını hiç bilmiyordum. Bilmediğim gibi de korkuyordum. Ama iyi ki olumlu karar vermişim. Hala tekrarları izleniyor… Kendimle özleştirdiğim ve benzettiğim bir karakterdi. Çok zengin bir karakterdi. Dizi içinde her bölüm başka bir karaktere giriyorduk. “ dedi.

Yurt Dışına Açılmam O Dönem Engellendi

Yonca Evcimik, “I’m Hot For You” projesiyle yurtdışında başarı elde etme hakkının elinden aldığını açıkladı. Evcimik; “Sonradan gelen duyumlarla bir takım insanlar tarafından bunun engellendiğini söyledi. Yonca Evcimik, bu kişilerin kim olduğunu da şu sözleriyle anlattı; “O dönem benim önüm kesildi ama hiç kimseye de yurtdışına açılmak kısmet olmadı” dedi. O dönem çok üzüldüm diyen Evcimik; “ O dönem kimseye ah etmedim ama o kadar üzüldüm ki ah etmiş kadar olmuşumdur” dedi. 

Biz Boşanırken Bile Çok Aşıktık!

Yonca Evcimik, 1994 yılında evlendiği Harun Özakıncı ile severek ayrıldıklarını anlattı. Yonca Evcimik; “ Biz ayrılırken bile çok aşıktık, birbirimizi seviyorduk. Aynı evin içinde yaşamamızda da bir sıkıntı yoktu…Ama insanların hayattan beklentileri… Herkesin bir hayali var… Benim bütün hayallerim ve beklentilerim istediğim gibi oldu ama karşı tarafın istediği gibi olmayınca psikolojisi bozuldu. Onun mutsuzluğu bana yansıdı. Baktık ki birbirimizi zedeliyoruz, seve seve ayrıldık. “dedi.

Dansla Alakası Olmayan Herkes Klibinde Dans Ediyor!

Vurula Vurula” şarkısını 24 yıl sonra yeniden seslendirerek sevenleriyle buluşturan Yonca Evcimik, yeni projesi hakkında da konuştu. Evcimik; “ Şarkı çok güzel… Melodisi çok güzel, sözleri çok güzel… Şimdi yapılan düzenlemesi de çok güzel oldu.  Tek farklılığı belki o zaman ki Yonca’nın yorumuyla bugün ki Yonca’nın yorumu olmuş olabilir. Tüm kliplerimde ben dans ediyorum, dans grubum var. Bu sefer ters köşe yaptık. Çünkü artık dansla alakası olmayan herkes kliplerinde dans ediyor. O yüzden dedik ki ben dans etmeyim. En sakin durduğum klibim bu oldu. “dedi.

Yonca Evcimik: Şimdi Eleştiri Alan Sahne Kıyafetlerini Biz 90’lara Giyiyorduk!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin - En Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!