ARGUVAN BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK: TÜM İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BESLENME SAATİ UYGULAMASI

service

ARGUVAN BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK: TÜM İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BESLENME SAATİ UYGULAMASI

Arguvan Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak ilçedeki tüm ilkokul öğrencilerine bir öğün gıda desteği uygulaması başlattı. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, ‘Beslenme Saati’ uygulaması için eğitim gönüllülerinden de destek istedi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, ‘Beslenme Saati’ projesi için yola çıkış hikayelerini anlattı. Kızıldaş, şunları söyledi: 
 
“Okullarımızı ziyaret ettiğimizde, bazı öğrencilerimizin beslenme getirebildiğini, bazı öğrencilerimizin beslenme getiremediklerini gördük. Öğrencilerimiz erken kalkıyorlar ve taşıma ile merkeze geliyorlar. Sabah evde kahvaltı yapabilme olanakları da yok, bir kısmının beslenmesinin olup, bir kısmının beslenmesinin olmamasının çocuklarımız üzerinde ne kadar kötü bir travma yaratacağını gördüğümüz için bu konu da bir proje hazırlamaya karar verdik. Arkadaşlarımız ve ekibimizle birlikte düşünerek, projenin maliyetini de göz önüne alarak, bizim bütçemizi de zorlayacağını gördüğümüz halde ne olursa olsun bu çocuklarımıza bu kötü durumu yaşatmayacağız düşüncesiyle yola çıktık” diye konuştu.
 
Projenin amacının ve öneminin bir kez daha altını çizen Kızıldaş, eğitim gönüllülerine de çağrıda bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Tüm Arguvanlı dostlarımız, Arguvanlı hemşehrilerimizin bu projeye destek vereceklerini düşünüyoruz. Biz daha sağlıklı nesiller, daha sağlıklı öğrenciler, daha başarılı öğrenciler yetiştirmek için yola çıktık. Bu projemiz aileler, öğretmenlerimiz ve tüm Arguvanlılar tarafından ilgi gördü. Beğenildi ve destek görüyor. Biz bu tarz projelere eğitime olan destek projelerimize devam edeceğiz. Yeter ki çocuklarımız daha iyi koşullarda beslenebilsinler, daha iyi koşullarda eğitim alabilsinler. ”
 
 
 

Art’s Magazin  Gündem

ARGUVAN BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK: TÜM İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BESLENME SAATİ UYGULAMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!