MALATYA’DA EŞİNİ ÖLDÜREN SANIĞA 24 YIL HAPİS

featured
service

MALATYA’DA EŞİNİ ÖLDÜREN SANIĞA 24 YIL HAPİS

Malatya’da eşi Selma Özen’i (41) bıçaklayarak öldüren Mehmet Özen’e (56), ‘eşi kasten öldürme’ suçundan 24 yıl hapis cezası verildi.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine Konak Mahallesi’nde 28 Temmuz 2021’de meydana gelen olayda, Mehmet Özen, eşi Selma Özen’i bıçaklayarak öldürmüştü.

Mehmet Özen’in yargılanmasına Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi. Sanık Mehmet Özen, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Duruşma savcısı, bir önceki duruşmadaki mütalaasını tekrarlayarak sanığın ‘eşi kasten öldürme ve kasten yaralama’ suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmasını talep etti. Selma ve Mehmet Özen’in kızı Semiha Özen de babasının cezalandırılmasını istedi.

Sanık Mehmet Özen, o dönemde psikolojik tedavi gördüğünü ifade ederek, “Eşime darp uygulamadım. Sadece olay günü kavgamız oldu. Eşimin telefonunda mesaj ve fotoğraf gördüm. Ailemi korumak için sustum. Oğluma durumu anlattım, annesinin telefonuna baktı, fotoğrafların silindiğini söyledi. Mağdur olan benim” iddiasında bulundu. Sanık Özen, son söz olarak, “Çok pişman ve üzgünüm. Amacım öldürmek değildi. Hakaret edilince cinnet geçirdim. Ne yaptığımı bilmiyorum. Bıçak vurduğumu hatırlıyorum. Ağır tahrik altında kaldım. Çok pişmanım ve üzgünüm” dedi.

Müşteki ve sanık avukatlarının savunma ve taleplerini dinleyen mahkeme, tutuklu sanık Mehmet Özen’i, ‘eşi kasten öldürme’ suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Art’s Magazin  Yurt

MALATYA’DA EŞİNİ ÖLDÜREN SANIĞA 24 YIL HAPİS

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!