MİLLET İTTİFAKI’NIN MALATYA İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELEREK DEPREM SONRASI SÜREÇ VE SEÇİM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MİLLET İTTİFAKI’NIN MALATYA İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELEREK DEPREM SONRASI SÜREÇ VE SEÇİM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük bir yıkım yaşayan Malatya’da Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin il başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. CHP Malatya İl Başkanı Yıldız, “Uzun bir süredir deprem sonrası vatandaşlarımıza katkı sunmak için Millet İttifakı’nın 6 değerli partinin temsilcisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayı ile, Ramazan ayının getirdiği ruhla, birlikte vatandaşımızın derdini çözmek için daha fazla mücadele vereceğiz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkımların yaşandığı Malatya’da, Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin İl Başkanları CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın ev sahipliğinde ilk toplantısını yaptı. Toplantıda, il başkanları hem yaklaşan seçimlere yönelik yapılacak çalışmaları değerlendirirken, hem de Ramazan ayı boyunca depremzedelere yapılacak yardım çalışmalarını da gözden geçirdi. İl başkanları “birleşe birleşe kazanacağız” mesajı verdi.

Millet İttifakı üyesi siyasi partilerin İl Başkanları toplantı sonunda açıklamalarda bulundu. 

“BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ”

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz şunları söyledi:

“Millet İttifakının birleşenleri 6 partinin il başkanları olarak geçtiğimiz günlerde meydana gelen doğal afet, deprem felaketi ile ilgili olarak istişarelerde bulunmak ve halkın temel ihtiyaçlarını sahadaki kıymetli başkanlarımızın temel ihtiyaç olarak sahadan aldıkları vatandaşın tespitlerini istişare etmek için toplandık. İnşallah Malatya’mız ve deprem bölgesindeki diğer vilayetlerimiz bu enkazın altından tez zamanda kalkacağız. Yaklaşan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri ile ilgili olarak liderlerimizin biz izinde devam ediyoruz. Malatya’da birlik beraberlik içerisinde Millet İttifakı olarak yürümekteyiz. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyoruz. Bu mübarek günlerde inşallah hep birlikte dualarımızla milletimizin ayağa kalktığını göreceksiniz. Birleşe birleşe kazanacağız.

CHP İl Başkanı Barış Yıldız şunları söyledi:

“Uzun bir süredir deprem sonrası vatandaşlarımıza katkı sunmak için Millet İttifakının 6 değerli partisinin temsilcisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan ayı ile birlikte, ramazan ayının getirdiği ruhla birlikte vatandaşımızın derdini çözmek için daha fazla mücadele vereceğiz. İl Başkanlarımız ile bundan sonra Malatya’da yapılacakları, deprem sonrası yeni kurulacak Malatya’nın nasıl olması gerektiğini ve akabinde yaklaşan seçimlerle ilgili deprem bölgesinde nasıl çalışma yürütüleceğini değerlendirmek adına toplandık. Bundan sonrası seçime kalan 50 küsür gün boyunca sürekli istişare halinde seçim çalışmalarını değerlendireceğiz.”

“MALATYA’DAKİ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI GÖRÜŞTÜK”

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Cumali Akça, “Malatya’mızda depremi ve geri dönüşlerdeki durum tespitini yaptık. İnşallah Ramazan ayında halkımızın dertlerine hep beraber derman olmaya çalışacağız. Birlikte başaracağız. Ramazan’ın tüm milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah birlikte başaracağız” dedi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Ahmet Ercan Uçkan, “Millet İttifakı birleşenleri olarak bir araya geldik. Çok büyük bir doğal afet yaşayan Malatya’mızın sorunlarının çözümü üzerine ortak fikirler oluşturduk. Ramazan ayında da birlikte yardım kampanyaları düzenleme üzerine fikirler ortaya çıktı. Yaklaşan seçimler üzerine değerlendirmede bulunuldu. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Onur Güneş, “Millet İttifakının birleşenlerinden CHP İl Başkanı’mız Barış Yıldız’ın başkanlığında toplandık. Bir araya geliş amacımız yakın tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Bununla ilgili olarak Malatya’daki vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları, acil ihtiyaçları neler Millet İttifakı olarak neler yapabiliriz onları görüştük. Aynı zamanda yaklaşan parlamento seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak Millet İttifakının bileşenleri olarak fikir alışverişinde bulunduk. Ramazan ayının İslam âlemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Birleşe birleşe kazanacağız” diye konuştu.

 

Art’s Magazin  Yurt

MİLLET İTTİFAKI’NIN MALATYA İL BAŞKANLARI BİR ARAYA GELEREK DEPREM SONRASI SÜREÇ VE SEÇİM ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!