AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA HER AY 21 BİN LİTRE SÜT

featured
service

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA HER AY 21 BİN LİTRE SÜT

Akhisar Belediyesi, ilçede yaşayan 1 ila 5 yaş arası çocuğa, her ay 21 bin litre sütü ücretsiz olarak ulaştırıyor. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Süt Kuzusu” projesi kapsamında, 1-5 yaş arası tüm çocuklara ücretsiz süt dağıtıyor. Hizmetten yararlanmak isteyen aileler için kayıtlar devam ediyor. 

“Süt her çocuğun hakkı” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, üç yılda Akhisarlı çocuklara toplamda 500 bin litre sütün dağıtıldığını paylaştı. Dutlulu, şunları söyledi:

“Akhisar’daki çocuklarımız sağlıklı süt içsin, şehrimizdeki her çocuğumuz süte ulaşabilsin diye başlattığımız ‘Süt Kuzusu’ projemiz devam ediyor. Üretici süt kooperatiflerinden edindiğimiz sağlıklı sütleri Akhisarlı çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar süt fiyatlarını yüzde 500 artmasına neden oldu. Fakat biz bu hizmetimizin çok önemli ve değerli olduğunu bilerek devam ettiriyoruz. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Yaptığımız her hizmet onlar için. Her ay 5 bin 214 çocuğumuzun her birine 4 litre sütü kapılarına kadar teslim ediyoruz. Hem süt üreten kooperatifleri destekliyoruz hem de çocuklarımızı sağlıklı sütlerle buluşturuyoruz. Aldığımız geri dönüşler de çok güzel oluyor. Şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA HER AY 21 BİN LİTRE SÜT
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!