AKHİSAR’DA ‘ÇAĞLAK YAĞLI GÜREŞLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKHİSAR’DA ‘ÇAĞLAK YAĞLI GÜREŞLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Akhisar Belediyesi tarafından ‘Çağlak Festivali’ kapsamında düzenlenen yağlı güreşler için hazırlıklar başladı. Akhisar Selçikli Mahallesi’nde 3 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek güreşlerde, Türkiye’nin önde gelen başpehlivanları yarışacak.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan Çağlak Festivali kapsamında her yıl düzenlenen yağlı güreş müsabakaları, 3 Haziran Cumartesi günü Akhisar Selçikli Mahallesi güreş alanında yapılacak. 

Er meydanına çıkmaya hazırlanan onlarca pehlivan için geri sayım başlarken Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da yurttaşları müsabakalara şu sözlerle davet etti:

“564 yıldır bu topraklarda süren bir geleneği, şanına yakışır bir şekilde devam ettiriyoruz. Asırlara dayanan mazisi ile Türkiye’nin birçok başpehlivanı, 3 Haziran Cumartesi günü Akhisar’da er meydanına çıkacak. Herkesi bekliyoruz.”

Etkinliğe katılmak isteyen yurttaşlar için cumartesi günü saat 09:00’dan itibaren Akhisar Belediyesi hizmet binası önünden alana ücretsiz araçlar kaldırılacak.

Art’s Magazin  Yurt

AKHİSAR’DA ‘ÇAĞLAK YAĞLI GÜREŞLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!