TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI AKIN: “SANATA VE SANATÇIYA HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

featured
service

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI AKIN: “SANATA VE SANATÇIYA HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Turgutlu Belediyesi ve Turgutlu Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle hazırlanan “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz” Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni topladı.
Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu “Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkıları Söyleriz” projesi kapsamında Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Atatürk Kültür Merkezi’nin kurslarında eğitim gören kursiyerlerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu sevilen eserleri seslendirdi. 
Mesadet Özcan Konferans Salonu’ndaki konseri Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, eşi Sabriye Akın, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Süleyman Küçükekiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şahin, Turgutlu Belediyesi Personel A.Ş Genel Müdürü Orhan Eratıcı izledi.
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, konser sonunda sahneye çıkarak, Şef Murat Sargın’a, koro ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Akın, sahnede Ergenekon Mahallesi’ne yapılacak kültür sanat merkezi ve kadın sığınma evi projesinin de detaylarını açıklayarak şunları söyledi:
“Çok keyifli bir akşam yaşadık. Bu geceye böyle güzel müjdeler vermek istiyorum. Ergenekon Mahallemize çok amaçlı bir salon için protokol imzaladık. Bu tür güzel gecelere tanık olacağımız ve tiyatrolarımızı yapabileceğimiz 450 kişilik bir etkinlik salonumuz olacak. O salonumuzun altında yine kurslarımızı verebileceğimiz fiziksel mekanlar yaratacağız. Çok güzel bir fuaye alanı olacak. Ama kadınlar için çok daha güzel bir projemiz daha var. Aynı yerde bir kadın sığınma evimiz olacak. Onun da temelini atmış olacağız. Bu güzel konserde kulaklarımızın pasını silen bir ekip ve müzisyen arkadaşlarımız var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz demiş ki ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ Biz onu koparmayacağız. Yerel yönetim olarak sanata ve sanatçıya her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Böyle güzel günler ve gecelerde buluşmak üzere.”
 

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANI AKIN: “SANATA VE SANATÇIYA HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!