TURGUTLU BELEDİYESİ, DEPREM ARAŞTIRMALARI İÇİN ENVANTERİNİ GENİŞLETİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TURGUTLU BELEDİYESİ, DEPREM ARAŞTIRMALARI İÇİN ENVANTERİNİ GENİŞLETİYOR

Turgutlu Belediyesi, deprem çalışmalarında kullanılacak zemin etüt cihazlarını envanterine ekledi. Selvilitepe Mahallesi’nde belirlenen alan üzerinde yapılan ilk etüt çalışmasına, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da katıldı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından; deprem çalışmaları ve araştırmalarına ağırlık veren Turgutlu Belediyesi, bünyesine yeni ekipmanları dahil etti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü envanterine jeofizik sismik ölçüm cihazı, mikrotremör ve yer altı suyu seviye kontrol cihazı eklendi. 

Söz konusu zemin etüt cihazları sayesinde depreme dayanıklı yapıların tasarlanması için yapılan zemin etüt kontrolleri bilimsel verilerle sağlanacak. Cihazlar, olası bir deprem sonrasında arama-kurtarma faaliyetlerinde enkaz altında kalan vatandaşların yer tespitinde kullanılacak.

Başkan Akın, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, İmar ve Şehircilik Müdürü Hale Bozdemir, cihaz kullanımı ve teknik bilgileri hakkında teknik personelden bilgi aldı. Akın ve beraberindeki heyet ardından Selvilitepe Mahallesi’nde yapılan zemin etüt çalışmalarına katıldı.

Başkan Akın, “Enkazlar mezarımız olmasın, depremler can almasın diye bilime yatırıma devam ediyoruz. Bilimsel verilerin üzerinden sağlıklı yapılar inşa etmek için İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’müzün envanterine zemin etüt cihazlarını ekledik. Büyük acılar, felaketler yaşanmasının diye bilime dayalı çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ, DEPREM ARAŞTIRMALARI İÇİN ENVANTERİNİ GENİŞLETİYOR

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!