Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

TURGUTLU BELEDİYESİ, SEKİZİNCİ KEZ DEVE GÜREŞLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

featured
service

TURGUTLU BELEDİYESİ, SEKİZİNCİ KEZ DEVE GÜREŞLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Turgutlu Belediyesi ve Musalaryeniköy Muhtarlığı iş birliğiyle düzenlenen ‘8. Geleneksel Musalaryeniköy Deve Güreşleri’, 5 Şubat Pazar günü saat 09.00’da Musalaryeniköy Arena’da başlayacak. 

İlgiyle takip edilen, çevre il ve ilçelerden de pek çok kişinin katıldığı deve güreşleri, Turgutlu’da bu yıl sekizinci kez düzenleniyor. Musalaryeniköy Muhtarlığı iş birliğiyle yapılacak olan ‘8. Geleneksel Musalaryeniköy Deve Güreşleri’, 120 pehlivan devenin mücadelesine sahne olacak. Deve Güreşleri, 5 Şubat Pazar günü saat 09.00’da Musalaryeniköy Arena’da başlayacak. 

Girişlerin ücretsiz olacağı etkinliğe katılmak isteyen yurttaşlar için saat 09.00’da Orta Park Saat Kulesi, Deveciler Kahvehanesi ve Musalaryeniköy güzergahında ücretsiz sefer yapılacak. Saat 16.00’da ise dönüş için ayrıca sefer düzenlenecek. Güreşler kapsamında kortej yürüyüşü de yapılacak. Camiönü Meydanı’ndan 3 Şubat Cuma günü saat 14:00’te başlayacak ve pehlivan develerin de katılacağı kortej, Altay Meydanı, Yedieylül Yolu üzerinden devam ederek Turgutlu Belediyesi Hizmet Binası önünde sona erecek.

Ata sporları ve geleneklerin gelecek nesillere aktarılması için bu tarz etkinliklerin yapıldığını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Kültürümüzün önemli bir parçası olan ve vatandaşlarımız tarafından da yoğun ilgiyle takip edilen deve güreşlerine sekizinci kez ev sahipliği yapacağız. Bizi biz yapan kültürlerimizi ve geleneklerimizi yaşatmak ve de gelecek nesillerimize aktarabilmek adına bu tür etkinliklere oldukça önem veriyoruz. Şölen havasında geçecek olan ‘8. Geleneksel Musalaryeniköy Deve Güreşleri’ne tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ, SEKİZİNCİ KEZ DEVE GÜREŞLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!