TURGUTLU BELEDİYESİ, YOĞUN KULLANIM NEDENİYLE BOZULAN YOLLARI ONARIYOR 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TURGUTLU BELEDİYESİ, YOĞUN KULLANIM NEDENİYLE BOZULAN YOLLARI ONARIYOR 

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamak adına Yedieylül Mahallesi Kutluk ve Kelebek ile Cumhuriyet Mahallesi Hanımeli Sokak’ta yoğun kullanım nedeniyle bozulan eski kaplamaların kaldırma çalışmalarına başladı.

Turgutlu Belediyesi, kent genelinde ihtiyaç duyulan yollarda bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Yedieylül Mahallesi Kutluk ve Kelebek ile Cumhuriyet Mahallesi Hanımeli Sokak’ta başlatılan çalışmaların tamamlanmasının ardından  parke ve bordür taşı döşemesi yapılarak yollar yeni ve güvenli görünümüne kavuşturulacak. 

Ekipler, Özyurt Mahallesi Yayla Sokak’ta 3 bin metrekarelik parke döşeme çalışmasını tamamlarken Musacalı Mahallesi’nde de 2 bin 500 metrekarelik parke döşeme çalışmasına devam ediyor. Yol yenileme çalışmalarıyla birlikte parke ve bordür taşı tamiratlarını da sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; Mert, Yurt, Darçın, Çelik, Kılıç Geçiti, Çayla ve Ova Sokak’ta parke tamiratı yaptı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Sedat Özcan Erkek Yurdu bahçesinde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı. Ekipler ayrıca Acıbadem Yolu’nda yer alan yeşil alana da çim ekti. 

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan, şunları söyledi:

“Kendi imkanlarımızla sürdürdüğümüz çalışmalar doğrultusunda Yedieylül ile Cumhuriyet Mahalleleri’mizde eskiyen ve bozulan yollarını kaldırıp yeni yollarımızı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bununla birlikte yol yenileme çalışmalarımızla araç ve yaya trafiği için yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçiyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin çalışmalarıyla ile kentimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Turgutlu’muz için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” 

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ, YOĞUN KULLANIM NEDENİYLE BOZULAN YOLLARI ONARIYOR 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!