TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞLARINA YÜZDE 40 ZAM

featured
service

TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞLARINA YÜZDE 40 ZAM

Turgutlu Belediyesi ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Söz konusu protokole göre, kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapıldı.
 
Turgutlu Belediyesi ve DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası 7 No’lu Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında ek protokol imzalandı. Ülke genelinde yaşanan enflasyon artışı ve ekonomik kriz nedeniyle yapılan ek protokole göre kadrolu işçilerin maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapıldı. Ek protokol, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Genel-İş 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç, Disk Genel-İş 7 No’lu Şube Sekreteri Uğur Nazlıoğlu, Disk Genel-İş 7 No’lu Şube Mali Sekreteri Tezcan Mehmetoğlu ile Sendika Temsilcisi Hüseyin Bozdağ arasında imzalandı.
 
İmza törenine Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Adnan Mut, Hukuk İşleri Müdürü Mustafa Süzük de katıldı.
 
“ENFLASYON VE EKONOMİK KRİZE RAĞMEN MESAİ ARKADAŞLARIMIZIN YAŞAM KOŞULLARINI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
 
Gerçek enflasyon rakamlarının zirve yaptığı dönemde çalışanlarının yaşam koşullarını korumaya devam edeceklerini söyleyen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile belediyemizde çalışan kadrolu mesai arkadaşlarımızı kapsayan ek protokol sözleşmesini imzaladık. Ülkemizde yaşanan enflasyon ve ekonomik krize rağmen mesai arkadaşlarımızın yaşam koşullarını korumaya devam edeceğiz. Protokolün mesai arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
“BAŞKAN ÇETİN AKIN’A TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ”
 
Genel-İş 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç ise “Turgutlu Belediyesi ile sendikamız arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi her iki taraf için hayırlı olsun. Emeğin ve emekçinin yanında olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a teşekkürü borç biliriz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

TURGUTLU BELEDİYESİ’NDEN KADROLU İŞÇİLERİN MAAŞLARINA YÜZDE 40 ZAM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!