Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, yolculuğuna İzmir ile devam ediyor. 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda düzenlenen organizasyonda Yunusemre Belediyesi, yaklaşık 5 bin öğrenciyi TEKNOFEST’e götürdü. Organizasyon süresince öğrenciler teknolojiyle buluşmayı sürdürecek.

Tam bağımsız bir Türkiye için ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST İzmir başladı. Çiğli Havalimanı’nda düzenlenen festivalde teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgar tüneli, simülasyon

deneyim alanları, Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay Sergisi, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri yer alıyor. Yunusemre Belediyesi ve Bilim Yunusemre’nin de stantlarının yer aldığı festival yoğun ilgi görürken, Yunusemre Belediyesi organizasyonun ilk gününde yaklaşık 5 bin öğrenciyi uzay teknolojisiyle buluşturdu.

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, festival süresince öğrencileri festivale taşıyacaklarını belirterek, “Bir çocuk gelsin bir uçağa dokunsun şiarıyla ilçemizdeki okullarımızdan yaklaşık 5 bin öğrencimizi TEKNOFEST’e götürdük. Hafta sonu da ring seferleri düzenleyerek uzay teknolojilerine ilgi duyan vatandaşlarımızı da festivale taşıyacağız. Festival süresince de götüreceğiz. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza bilimi, uzay teknolojilerini sevdirmek” diye konuştu.

30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde 09.00-11.00-13.00 saatlerinde düzenlenecek seferlerin güzergahları ise şu şekilde:

“Güzergah 1: Yunusemre Belediyesi (Saruhanbey Cami), Akmescit Cumhuriyet İlkokulu önü, Şeyh Fenari Cami karşısı, Hacı Yahya Cami önü, Kırmızı Köprü, Sekiz Eylül İlkokulu, Tekçam, Vatan Bilgisayar Karşısı, Savaşır Market, Cumhuriyet Mahallesi Taziye Evi önü, Menemen Yolu.

Güzergah 2: Barbaros Karakol Durağı, Tabakhane Durağı, Viraj, Horozköy Toprak Mahsulleri Ofisi Karşısı, Horozköy Tren Garı, Horozköy Meydanı, Bağcılık Araştırma Merkezi önü, Horozköy Pazaryeri, Evrenos Mahallesi girişi, Muradiye Ek Hizmet Binası önü, Muradiye Pazaryeri, Muradiye Tren Garı, Menemen Yolu.

Güzergah 3: Halil Yurtseven İlköğretim Okulu, SGK karşısı, Gediz Tıp Merkezi önü, Lale Meydanı, Laleli Mesir Cami önü, eski ETV durağı, Balık Keyfi önü, Tarzan Bulvarı üzerinden İMKB Kız Meslek Lisesi karşısı, Göçmen Evleri, Menemen Yolu.

Güzergah 4: Akgedik TOKİ 1 Cami durağı önü, Akgedik TOKİ 2 Cami durağı önü.”

Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor Art’s MagazinSon Dakika

Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor

Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor

Yunusemre yarının büyüklerini TEKNOFEST’e taşıyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!