Akdeniz’de yeni yollar açılıyor

Akdeniz’de yeni yollar açılıyor Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırlarındaki mahallelerde, imarlı yol açma, bahçe yollarında soğuk asfalt kaplama, kaldırım, kilit taşı ve karo yenileme çalışmalarına hız verdi. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin dört ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdeniz’de yeni yollar açılıyor

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırlarındaki mahallelerde, imarlı yol açma, bahçe yollarında soğuk asfalt kaplama, kaldırım, kilit taşı ve karo yenileme çalışmalarına hız verdi.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin dört bir yanına kesintisiz bir şekilde hizmet veriyor. Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde seralar arasında yeni imar yolu açma çalışması başlatan ekipler, ilk olarak zemindeki ham toprağı alıp, yerine dolgu döktü. İstikamet belirleme çalışmasından sonra da ekipler ağır iş makineleri desteğiyle yolda sıkıştırma ve bypass serimi gerçekleştirdi. Açılacak yeni yol sayesinde bölge üreticilerinin ulaşım ve nakliyede yaşadığı birçok sıkıntı ortadan kalkmış olacak.

Öte yandan Akdeniz’de tarımsal üretimin yoğun olduğu yerlerden biri olan Hebilli Mahallesi’nin yollarında da sathı kaplama asfalt çalışmasını sürdüren ekipler, Hal Mahallesi’nde de yeni yol geçecek bölgede kesim işlerini başlattı. Ekipler ayrıca, Şevket Sümer, Yeni Mahalle, Hal ve Yeşilçimen mahallelerinin birçok sokağında kilit taşı yenileme ve kaldırım karo tamiratı yaptı. Akdeniz Kaymakamlığı binası önünde de kilit taşı döşemesi yapan fen işleri ekipleri, Karaduvar Mahallesi Cumhuriyet Parkı’nın demir aksamlarını boyayıp yeniledi, Seyfi Ali Türkoğlu Spor Sahası’nın soyunma odalarında tamirat ve boya çalışması yaptı.

Akdeniz’de yeni yollar açılıyor Art’s MagazinSon Dakika

Akdeniz’de yeni yollar açılıyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!