Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 8 MART’TA DEPREMZEDE KADINLARI ‘DEPREM HUKUKU’ KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

featured
service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 8 MART’TA DEPREMZEDE KADINLARI ‘DEPREM HUKUKU’ KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesinden kente gelen kadınları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ‘Deprem Hukuku’ konusunda bilgilendirdi. Bilgilendirmenin ardından Tarsus’ta bulunan Berdan Konukevi ve Gençlik Kampı konaklayan depremzede kadınlara hijyen seti dağıtıldı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, deprem bölgesinden Mersin’e gelen ve Büyükşehir Belediyesi’nin merkez ve Tarsus konaklama alanlarında kalan kadınlara yönelik, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden avukatların eşliğinde bilgilendirme programı düzenledi. Gönüllü avukatlar, depremzede kadınlara; deprem sonrası yaşanabilecek hukuki süreç, hakları ve afet sonrası hukuki süreçte neler yapmaları gerektiği gibi konularda bilgilendirmede bulundu. Ardından, içerisinde kişisel bakım malzemelerinin bulunduğu hijyen seti kadınlara teslim edildi.

Bilgilendirme gezisi ve hijyen paketi dağıtımı hakkında konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Kadın Şube Müdürü Edibe Sahil, şunları söyledi:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir program düzenledik. Depremzede kadınları; bu yaşadıkları zor süreçte gerekli bilgiler, hukuki süreç, bu süreçteki hakları, hakların başvuru süreleri ve başvuru yöntemleri gibi konular hakkında, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden bize destekte bulunan gönüllü avukatlarla birlikte bilgilendirdik.”

Depremden etkilenen kadınlara, acil ihtiyaçları olabilecek kişisel hijyen malzemelerini de ulaştırdıklarını belirten Sahil, “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza, bir hijyen seti hazırladık. İçerisinde el kremi, hijyenik ped, diş fırçası, diş macunu, tarak, rol-on, deodorant, dudak nemlendirici gibi ürünlerin bulunduğu bu paketi tüm depremzedelere sevgiyle ulaştırmak istiyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus’ta bulunan Berdan Konukevi ve Gençlik Kampı bungalov evlerde ağırladığı depremzede kadınlara da hijyen setleri dağıtıldı. 

Hatay’da yaşanan yıkıcı depremin ardından ailesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Tarsus Berdan Konukevi’ne sığınan Nesibe Fırıncıoğulları, Kadınlar Günü’nde güzel bir sürprizle karşılaştıklarını belirterek, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

“Burada barınma ihtiyacımız, yiyecek-içecek ve diğer temel ihtiyaçlarımızın hepsinin karşılandığını söyleyebilirim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e ve bütün çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bizi unutmadı. Bizlere ayrı ayrı hediyelerini sundu. Onun için de çok teşekkür ediyorum.” 

Bir başka depremzede kadın Nimet Yalçınkaya da “Allah razı olsun Belediye Başkanımızdan, hizmet verenlerden. Eksiksiz ve kusursuz ilgi, alaka, hizmet yapıldı. Bütün Mersin ve Tarsus halkına çok teşekkür ediyoruz. Bütün kadınların Kadınlar Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 8 MART’TA DEPREMZEDE KADINLARI ‘DEPREM HUKUKU’ KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!