MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İKİNCİ ‘ÇOCUK SOKAĞI’NI AÇTI

service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İKİNCİ ‘ÇOCUK SOKAĞI’NI AÇTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Dünya Kız Çocukları Günü’nde ilkini açtığı ‘Çocuk Sokağı’na bir ikincisini daha ekledi. 

Kuzeykent Mahallesi 3169 Sokak’ta yer alan Çocuk Sokağı’nın açılış kurdelesini çocuklar kesti. Sokakta kurulan sahnede çocuk zumbası, tahta bacak gösterisi ve sihirbazlık gösterisi ile baloncuk şov yapıldı. Çocuklara patlamış mısır ikramının ardından boyama kitabı, topaç ve balon hediye edildi.

Çocuk sokakları ile Mersinli çocukların teknolojinin olumsuz etkilerinden zarar görmeden, bilgisayar ve telefona bağımlı olmadan büyümelerini sağlamak hedefleniyor. Yaşama geçirilen proje ile çocuklar arasındaki olası ayrımcılık ya da zorbalığın, paylaşmayı ve iş birliğini öğreten sokak oyunları ile önlenmesi de amaçlanıyor.

Çocukları dijital ortamdan, betonarme yapıların içerisinden sokağa taşımak, onların eğitimlerine destek vermek, yaşadıkları mekanlara ait olduklarını hissettirmek, birbirleriyle iletişim duygularını arttırmak adına bu projeyi yaşama geçirdiklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Şube Müdürü Özay Öztürk, “Geleneksel çocuk oyunlarını çocuklara öğretmek, hatırlatmak, yaşatmak ve eğitimlerine katkı vermeyi amaçlıyoruz. Burada 14 çocuk oyunu sergilendi. Arkadaşlarımız çocuklarımıza bu oyunları öğrettiler. Bu sokak trafikten uzak, güvenlik kameraları olan bir ortam. Bu tür sokakları buldukça ve talep geldikçe, projeler devam edecek” diye konuştu. 

Çocuklardan Zelal Keskin ise “Öncelikle Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyorum. Çok güzel oyunlar oynadık, çok eğlenceliydi. Buraları çok beğendik. Balonlar, topaçlar dağıttılar” dedi.

 

 

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İKİNCİ ‘ÇOCUK SOKAĞI’NI AÇTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!