MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TOROS CADDESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TOROS CADDESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus ilçesinin Toros Caddesi’nde yol yenileme çalışması yaptı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol, Yapım ve Bakım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, bozuk zeminleri nedeniyle ulaşımda sorun yaşanan cadde ve bulvarlarda asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus’taki Toros Caddesi de Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yenilendi. 

Mithatpaşa Mahallesi sınırlarında bulunan ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde önce bozuk zemin söküm işlemi uygulayan Büyükşehir ekipleri, ardından zemin ıslah ve düzenleme işlemini yerine getirdi. MESKİ ekipleri tarafından içme suyu hatlarının yenilenmesi ve yağmur suyu hatlarının revize edilmesinin ardından ise sıcak asfalt dökümü yapıldı. Eski yapı yerleşimin yoğun olduğu bölgede bulunan cadde üzerinde kaldırım döşeme işlemi de gerçekleştirildi.

Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Muhittin Borlukan, çalışmalara ilişkin, “Mahallem adına, Toros Caddesi’nin yapımında emeği geçen, öncelikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’m Vahap Seçer’e ve çalışan ekiplerine çok teşekkür ediyorum. Bu caddemiz, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Şehitler Caddesi’ni birleştiren bir cadde. Gerçekten çok kötü durumdaydı. Sağ olsunlar bu soruna el attılar ve projeyi yaptılar. Kaliteli hizmet her zaman çok iyidir. Vahap Seçer Başkan’ımızın öncülüğünde de asfalt, yol ve kaldırım yapımında çok kaliteli bir hizmet görüyoruz” diye konuştu. 

Mahalle esnaflarından Ali Yıldırım ise caddenin eski durumunda büyük sorunlar yaşadıklarını söyleyerek, “Bu cadde önceden tozdu ve taşlıktı. Yani arabalarımız geçerken bayağı etkileniyordu. Şu an yapılan çalışmalar çok güzel. Vahap Başkan’dan da memnunuz zaten” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TOROS CADDESİ’NDE YOL YENİLEME ÇALIŞMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!