MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE ‘14 MART’ ZİYARETİ 

featured
service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE ‘14 MART’ ZİYARETİ 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, afet bölgesinde çalışan sağlık emekçilerini ziyaret ederek ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede çalışarak depremzede yurttaşlara yardımcı olan doktor ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı unutmadı. Sağlık çalışanlarını ziyaret eden Büyükşehir ekipleri, Başkan Vahap Seçer’in sevgi ve selamlarını ileterek, Tıp Bayramı’nı kutladı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Halk Sağlığı ve Denetimi Şube Müdürü Uzman Doktor Bahar Gülcay Çat Bakır, amaçlarının depremzede yurttaşlar için çalışan sağlık çalışanlarına, bir nebze de olsa moral verebilmek olduğunu söyledi. Dr. Çat Bakır, “Son yıllarda öncelikle pandemide mücadele eden, sonrasında da büyük deprem felaketinde canla başla mücadele eden tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Başkan’ımız Vahap Seçer öncülüğünde, bölgedeki doktorlarımızın ve sağlık ekiplerinin eksiklerini ve ihtiyaçları olan malzemeleri tespit etmeye çalıştık” dedi.

SAĞLIK EMEKÇİLERİNE MALZEME DESTEĞİ 

Sağlık emekçilerine steteskop ve önlük desteğinde bulunduklarını aktaran Dr. Çat Bakır, “Bölgedeki doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla bugün Adıyaman’dayız. Sonraki dönemlerde de diğer afet bölgelerindeki hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın yanlarında olduğumuzu göstermek adına, ziyaretlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİNDEN DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞAN SAĞLIK EMEKÇİLERİNE ‘14 MART’ ZİYARETİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!