MERSİN BÜYÜKŞEHİR, İKİ MAHALLEYE DAHA KURS MERKEZİ AÇTI

service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, İKİ MAHALLEYE DAHA KURS MERKEZİ AÇTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarındaki kurs merkezlerine, Kazanlı ve Çilek mahallelerinde açılan merkezler de eklendi. 

Yeni açılan kurs merkezlerinden Kazanlı Kurs Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Rehber Öğretmen Gamze Özdemir, an itibari ile 50 öğrenciye LGS’ye hazırlık eğitim verdiklerini kaydetti. Kayıtların devam ettiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu:

“Öğrencilerimizin sınavda sorumlu olduğu tüm derslerden yararlanmaları adına, derslerimizde konu anlatımlarına ve yeni nesil soru çözümlerine yer verilmektedir. Rehberlik birimimiz, her öğrencimizi bireysel olarak yakından takip etmekte ve onların gelişimiyle ilgili velilerimize geri bildirimlerde bulunmaktadır. Öğrencilerimize LGS’ye hazırlık dersleri vermekteyiz. Ayrıca her gün bir öğün yemek, deneme sınavı ve soru bankalarımız da ücretsiz olarak kendilerine sunulmaktadır.”

Lila Yorulmaz isimli öğrenci ise “Okuldan sonra konu tekrarı yapmış oluyorum. Maddi olarak da bizim için çok iyi oldu. Özel dershaneler en az 20-30 bin TL arası. Bizim o kadar maddi durumumuz yok. Hedefim, Eyüp Aygar Fen Lisesi’nde okuduktan sonra, kadın doğum uzmanı olmak” dedi.

YEMEK, KAYNAK KİTAP VE DENEME SINAVI DESTEĞİ 

Büyükşehir’in Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı 17 kurs merkezinde 4 bin 742 öğrenciye Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bin 490 öğrenciye Liselere Geçiş Sistemi (LGS) hazırlık desteği veriliyor. Kurs merkezlerinden faydalanan toplam öğrenci sayısı ise 6 bin 232’ye ulaştı. Kurslarda öğrencilere, eğitimin yanı sıra ücretsiz kaynak kitap ve deneme sınavı uygulamaları ile bir öğün de ücretsiz yemek veriliyor.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, İKİ MAHALLEYE DAHA KURS MERKEZİ AÇTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!