MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ‘KİTOBÜS’ İLE OKUL OKUL GEZİP ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ‘KİTOBÜS’ İLE OKUL OKUL GEZİP ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart – 2 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gezici Kütüphane Otobüsü ‘Kitobüs’ ile okulları gezerek, öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Gezici Kütüphane’yi görünce oldukça heyecanlanan ve içerisinde zaman geçiren öğrenciler, farklı kitapları inceleme fırsatı da buldu.

Mersin’in tüm ilçelerini mahalle mahalle gezerek çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması ve hayal dünyalarının gelişmesi için hizmet veren ‘Kitobüs’ün, Kütüphane Haftası kapsamında uğradığı okullardan biri de Erdemli ilçesine bağlı Tömük Dr. Mustafa Erden Ortaokulu oldu. Her gün bir okul gezen Kitobüs’te, kitap dağıtımı ve tanıtımının yanı sıra, kitap okuma saati de yapılıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ekibi, Kitobüs’te aynı zamanda çocuklara kitabın ve kütüphanenin önemi, kütüphanede nasıl davranılması gerektiği konularında da bilgi veriyor.

SÜMEN: “OKULLARIMIZI ZİYARET EDEREK, ÇOCUKLARIMIZA, GENÇLERİMİZE KİTAP SUNUMU YAPIYORUZ”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı kütüphane görevlisi Sinem Sümen, öğrencilerle sık sık bir araya geldiklerini belirterek, “Kütüphane Haftası olduğu için okullarımızı ziyaret ederek çocuklarımıza, gençlerimize, kısacası herkese kitap sunumu yapıyoruz. Çocuklar bu kitapları ilgiyle okuyor. Çocuklarımız istedikleri zaman kütüphanemize üye de olabiliyorlar. Okullar talep ettiklerinde gidiyoruz ve çocuklarımıza kitapları sevdirmek istiyoruz” dedi.

“İSTEDİĞİMİZ KİTAPLARI OKUDUK”

7. sınıf öğrencisi Damla Betül Aydoğmuş, Kitobüs’ün okullarına kadar gelmesini değerlendirerek, “Gerçekten çok değişik oldu. Kitaplar çok güzel. İçeride bir tane kitap gördüm, o kadar güzeldi ki. Bundan dolayı biraz mutluluk duydum. Memleketteyken bir kere gitmiştim kütüphaneye, ama bunun kadar güzel değildi” diye konuştu.

Kitobüs’te, istediği kitapları inceleme fırsatı bulduğunu söyleyen Ünsal Armut, “Okulumuza ilk defa gezici kütüphane geldi. İstediğimiz kitapları okuduk, bundan dolayı çok mutluyum” dedi.

Elif Dilan Gezici ise “Bence kütüphane çok güzeldi ve çok sevdik. Arkadaşlarımız da çok sevdi. Böyle etkinlikler yapılması bence güzel olur” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ‘KİTOBÜS’ İLE OKUL OKUL GEZİP ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITTI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!