MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN 224 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 4 MİLYON 354 BİN TL NAKDİ DESTEK

featured
service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN 224 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 4 MİLYON 354 BİN TL NAKDİ DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporcuya verdiği desteği, nakdi yardımlarla sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda 224 amatör kulübe, geçen yıla göre yüzde 181’lik artışla, 4 milyon 354 bin TL destek sağladı.

Mersin’de faal olarak spor hayatına devam eden kulüp ve sporculara, nakdi yardımla destek olan Büyükşehir Belediyesi, her yıl destek sağladığı kulüp sayısını artırarak, daha çok sporcuya ulaşıyor. Spor kulüplerine, bu yıl 4 milyon 354 bin TL destekte bulunan Büyükşehir Belediyesi, 224 amatör kulübe katkı sağladı.

TAŞKIN: “DESTEĞİMİZİN, AMATÖR SPORA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YANSIMASINI DİLİYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya verdikleri desteklerden bahseden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spora ve sporculara her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Mersin’den yetişen sporculara ve Mersin spor kulüplerine nakdi destek veriyoruz. Milli olmuş sporculara, Mayıs ayında 1 milyon 148 bin 200 TL nakdi bir katkı yapmıştık. Şimdi de amatör spor kulüplerimize, 4 milyon 354 bin TL nakdi destek sağladık. Bu da kulüplerimizin hesabına yattı. Yani toplamda 5 milyon 502 bin 200 TL desteğimiz oldu. Dileğimiz; bu ödenek onlara bir katkı olur, bir can suyu olur. Yapılan bu katkının, amatör spora başarılı bir şekilde yansımasını diliyoruz” dedi.

“BİZDEN ALDIKLARI DESTEKLE ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRIYORLAR”

Kulüplerden olumlu dönüşler aldıklarını da belirten Taşkın, “Hepsi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden çok memnun. Kulüpler, bizden aldıkları bu destekle birtakım yatırımlara giriyorlar. Çalışmalarını daha da yoğunlaştırıyorlar. Bu da Mersin ve Mersin sporu adına güzel oluyor” diye konuştu.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN 224 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 4 MİLYON 354 BİN TL NAKDİ DESTEK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!