Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KARGIPINARI MAHALLESİ’NE HALK EKMEK BÜFESİ VE MAHALLE MUTFAĞI

featured
service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KARGIPINARI MAHALLESİ’NE HALK EKMEK BÜFESİ VE MAHALLE MUTFAĞI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesine bağlı Kargıpınarı Mahallesi’nin ihtiyaç duyulan bölgelerinde caddeleri yeniledi; mahalleye Halk Ekmek Büfesi ve Mahalle Mutfağı yerleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Kargıpınarı Mahallesi’nde 50. Yıl Caddesi ile Çakmak Caddesi’ndeki toplam 1170 metre uzunluğundaki yolu, 2 bin 92 ton sıcak asfalt dökerek yeniledi. Yol vatandaşların hizmetine sunuldu.

Mahalle sakinlerinin talebi doğrultusunda bölgeye Halk Ekmek Büfesi ve Mahalle Mutfağı noktası kuruldu. Kargıpınarı Mahallesi sakinleri böylece dışarıda 40-50 liraya mal olacak 3 çeşit yemeği 6 liraya alabilme imkanına kavuştu.

MUHTAR AY: “KARGIPINARI DEĞER GÖRMEYE BAŞLADI”

Kargıpınarı Mahalle Muhtarı Erkan Ay, Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte kilit parke taşı uygulaması yapılan 50. Yıl ve Çakmak Caddesi’nde yaptığı çalışmanın çok güzel olduğunu söyleyerek, “Tabiri caizse otoban gibi yola sahip olduk. Hizmetlerinden dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Halk Ekmek Büfesi ve Mahalle Mutfağı hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Ay, “Mahalle sakinleri ucuz ekmekten sebepleniyor, Mahalle Mutfağımıza yemeğimiz geliyor. Vatandaşımız üç çeşit yemeği 6 liradan alıyor. Hakikaten ihtiyaç sahibi insanlara güzel hizmet veriliyor. Muhtarlar olarak 185 whatsapp hattımızı sürekli kullanıyoruz. Bütün dilek ve temennilerimizi gün içerisinde whatsapptan ulaştırıyor ve hizmetlerimizi alıyoruz. Kargıpınarı değer görmeye başladı” diye konuştu.

“MERSİN OLARAK BUGÜNE KADAR BÖYLE BİR HİZMET GÖRMEDİK”

Kargıpınarı Mahallesi sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerine ilişkin düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: 

-Hasan Nemutlu: “Şimdiye kadar böyle bir şey görmedik. Aşağı yukarı 20 senedir buradayım. 14 sene esnaflık yaptım. Büyükşehrimizin hizmetinden çok memnunuz. Belediye Ekmek Büfemiz geldi, yemek büfemiz geldi. Kargıpınarı’nın caddeleri geçilmiyordu, 1-2 ay önce bütün caddelerimize asfalt döşendi. Büyükşehir gereken hizmetleri yapıyor, elemanlar mahallemizi akşama kadar süpürüyorlar, temizliyorlar.” 

-Mustafa Ay: “Mahalle Mutfağı’nda 3 çeşit yemeğe 6 TL ödeyerek karnımızı doyuruyoruz. Bunun devamını istiyoruz. Çok güzel işler yapıyorlar.” 

-Mehmet Ünal: “Ekmekler güzel. Böyle bir hizmeti buraya getirdiği için, Başkanımızdan Allah razı olsun. Arkasındayız, destekçisiyiz, onu seviyoruz. Her şeyin daha iyi olmasını istiyoruz.” 

-Ali Vural: “Hizmetlerden çok memnunum. Uygulama çok güzel, devam etmesini istiyoruz. Ekmeğimi de yemeğimi de belediyeden alıyorum. Benim için, herkes için iyi.” 

-Sevim Gülsoy: “Çok güzel, ben memnunum ekmekten şu anda. Allah razı olsun. Eşim çok seviyor. Diyaliz hastası, halk ekmeğe bayılıyor, öbür ekmekten istemiyor.” 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN KARGIPINARI MAHALLESİ’NE HALK EKMEK BÜFESİ VE MAHALLE MUTFAĞI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!