MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİK ELA’YA ‘KEDİ EVİ’ SÜRPRİZİ

featured
service

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİK ELA’YA ‘KEDİ EVİ’ SÜRPRİZİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu’nu ziyareti sırasında, kendisinden okulun kedisi Boncuk için ‘Kedi Evi’ talebinde bulunan minik Ela Nur’un talebi yerine getirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından talep edilen kedi evi okula götürülerek, minik Ela Nur ve arkadaşlarına sürpriz yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Selçuk Şahutoğlu, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in, Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu’nu ziyaretinde, minik öğrencimiz Ela’nın kendisinden bir kedi evi talebi vardı. Biz de bugün Ela’mıza bir sürpriz yaparak, kedi evini kendisine teslim ettik. Ela’nın sevinci hepimizi çok mutlu etti. Ela’ya bundan sonraki eğitim aşamasında ve yaşamı boyunca başarılar diliyoruz. Yaptığımız sürpriz belki çok küçüktü, ama mutluluğu çok büyük oldu” dedi.

YILDIRIM: “ONLARIN YÜZLERİNDEKİ MUTLULUK HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Yunus Emre İşitme Engelliler Okulu’nda özel eğitim sınıfı öğretmeni Aslı Yıldırım ise evcil hayvan beslemenin yüksek stres ve kaygı üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu belirterek, özel çocukların empati ve sorumluluk gibi duygularını da artırdığını söyledi.

Yıldırım, “Öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamaya çalışırken, bir kedi sahiplendik. Ela Nur, bizim çok özel bir öğrencimiz. Kendisi okulumuzun gözbebeği sayılır. Onun bir talebi vardı. Kedimize bir ev istedik. Sağ olsun Büyükşehir Belediyesi, bizim bu talebimizi geri çevirmedi. Çok ilgililerdi. Kedi Evi’ni bugün getirdiler. Çok teşekkür ederiz. Boncuk ev sahibi oldu, Ela çok mutlu oldu. Bizim için onların yüzlerindeki mutluluk, her şeyden önemli” diye konuştu.

 

Art’s Magazin  Yurt

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN MİNİK ELA’YA ‘KEDİ EVİ’ SÜRPRİZİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!